h شکایت 15 نفره اقوام از یک پسر 16 ساله شیرازی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شکایت 15 نفره اقوام از یک پسر 16 ساله شیرازی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شکایت 15 نفره اقوام از یک پسر 16 ساله شیرازی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شکایت 15 نفره اقوام از یک پسر 16 ساله شیرازی

شکایت 15 نفره اقوام از یک پسر 16 ساله شیرازی

رییس پلیس «فتا» استان فارس از کشف دو فقره پرونده تهدید و دسترسی غیرمجاز به داده‌های دیجیتال در استان فارس که سه خانواده را دچار مشکلات زیادی کرده بود، خبر داد.

«سیدموسی حسینی» در تشریح این خبر گفت: سه خانواده در شیراز که از اقوام نزدیک یکدیگر بودند به پلیس «فتا» مراجعه و از عامل تهدیدات و افشا اسرار خانوادگیشان در فضای مجازی ارائه شکایت کردند.

وی ادامه داد: در بازجویی از شاکیان پرونده که 15 نفر بودند، مشخص شد، شخص یا اشخاصی نسبت به سوزاندن چندین سیم کارت از آنها هم‌چنین ارسال پیامک حاوی مکالمات روزمره زندگیشان از سیم کارتشان به گوشی خودشان یا سایر اقوام اقدام می‌کنند و در تالارهای گفت وگو در فضای مجازی با دادن دست نوشته‌های تهدیدآمیز با علائم شیطان‌پرستی آنها را تهدید می‌کنند.

رییس پلیس «فتا» استان فارس افزود: یکی از شاکیان بیان کرد، تاکنون اقدام به خرید 13 سیم کارت کرده اما همگی آنها به محض فعال شدن پس از حدود نیم ساعت می‌سوزد.

وی ادامه داد: پس از ارائه‌ی این پرونده به پلیس «فتا» کارشناسان این پلیس اقدامات اولیه خود را آغاز و مجدداً ارسال تهدیداتی با موضوع(ارائه شکایت به پلیس فتا برای شما فایده‌ای ندارد)،(پلیس «فتا» قادر به شناسایی ما نیست) و(جز دردسر برای خود کاری از پیش نمی‌برید) ادامه داشت.

رییس پلیس «فتا» استان فارس گفت: با بررسی سریع تبادلات مخابراتی بین سیم کارت‌های موجود در پرونده و استفاده از شم کارآگاهی افسران پلیس «فتا» در اقدامی فنی پسر 16 ساله یکی از شاکیان، به‌عنوان مظنون شناسایی و احضار شد.

سرهنگ «حسینی» اظهار کرد: این پسر 16 ساله، دارای تخصص در استفاده از نرم‌افزارهای تلفن همراه بود که با کینه‌ورزی از پدرش و سایر شاکیان و با تصور این‌که به هیچ وجه ردی از خود به جا نگذاشته و قابل شناسایی نیست دست به این اقدام زده بود.

وی گفت: متهم این پرونده در عین ناباوری با ادله‌ی پلیس «فتا» مواجه و جرم فوق از وی کشف شد.

رییس پلیس «فتا» استان فارس خاطرنشان کرد: پدر این فرد که به پلیس «فتا» مراجعه و برایش درک متهم بودن فرزندش در این پرونده غیر قابل باور بود، وقتی با اعتراف فرزندش مواجه شد در عین ناباوری از این‌که مشکلاتشان پایان یافته اظهار خرسندی کرد.

6 شهریور 1392