h انگلیس هشدار ممنوعیت سفر مردمش به ایران را حذف کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

انگلیس هشدار ممنوعیت سفر مردمش به ایران را حذف کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,انگلیس هشدار ممنوعیت سفر مردمش به ایران را حذف کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,انگلیس هشدار ممنوعیت سفر مردمش به ایران را حذف کرد

انگلیس هشدار ممنوعیت سفر مردمش به ایران را حذف کرد

وزارت خارجه‌ی انگلیس، هشدار ممنوعیت سفر اتباع‌اش را به ایران، حذف کرد.

ابراهیم پورفرج - رییس جامعه‌ی تورگردانان ایران - با اعلام این خبر به ایسنا، گفت: پس از انتخابات ریاست جمهوری، شرایط و رویکرد مثبتی در بسیاری از کشورها نسبت به ایران ایجاد شد که یکی از این تحولات، حذف هشدار وزارت خارجه‌ی انگلیس درباره‌ی ممنوعیت سفر اتباع‌اش به ایران، از سایت این وزارت‌خانه بود.

وی افزود: در چند سال گذشته این هشدار مانع سفر بسیاری از گردشگران انگلیسی به ایران و همچنین فعالیت آژانس‌های گردشگری این کشور در ایران شده بود؛ اما حالا با تغییر این رویکرد، آژانس‌های گردشگری انگلیسی بسیار خوشحالند و پس از حذف این هشدار، تماس‌هایی را با آژانس‌های ایرانی برای آغاز همکاری‌های دوباره برقرار کرده‌اند.

پورفرج با بیان این‌ که این تغییر رویکرد را در بسیاری از کشورها که روابط گردشگری‌شان با ایران در چند سال گذشته محدود شده بود، شاهد است، اظهار کرد: علاقه‌مندی برای سفر به کشور ما افزایش یافته است؛ بنابراین باید از این فرصت و همچنین تغییر رویکرد‌ها استفاده کرد و نباید کاری کرد که فرصت سوزی اتفاق افتد.

او یادآور شد: این تغییر رویکردها در کنار تحولات منطقه، بهترین زمان برای جذب گردشگران خارجی به ایران و اعتمادسازی در بازارهای هدف است که با توجه به تدبیر و درایت آقای نجفی (رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری)، حتما می‌توان از این فرصت به نفع گردشگری ایران استفاده کرد.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر در بخش «توصیه‌های سفر» سایت رسمی وزارت خارجه‌ی انگلیس، هیچ اخطار رسمی برای ممنوعیت سفر به ایران، به چشم نمی‌خورد. این وزارت‌خانه، تنها از گردشگران کشورش خواسته است از سفر به مناطق مرزی ایران و افغانستان، ایران و پاکستان و همچنین ایران و عراق، خودداری کنند.

وزارت خارجه انگلیس برای مشخص شدن این منظور، نقشه‌ای را از ایران با تعیین نقاط امن، در این سایت قرار داده است.

«توصیه‌های سفر» یکی از بخش‌هایی است که معمولا در سایت وزارت خارجه‌ی بسیاری از کشورها به منظور راهنمایی اتباع آن کشور برای سفر به مقاصد مختلف دنیا، مشاهده می‌شود.

6 شهریور 1392