h کوبا درخواست پناهندگی ادوارد اسنودن را رد کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کوبا درخواست پناهندگی ادوارد اسنودن را رد کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کوبا درخواست پناهندگی ادوارد اسنودن را رد کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کوبا درخواست پناهندگی ادوارد اسنودن را رد کرد

کوبا درخواست پناهندگی ادوارد اسنودن را رد کرد

کوبا درخواست پناهندگی ادوارد اسنودن را رد کرد

یک روزنامه تجاری روسیه امروز (دوشنبه) با استناد به منابع آگاه گزارش داد، به دلیل اعمال فشارهای آمریکا بر کوبا ادوارد اسنودن در مسکو ماند و نتوانست راهی هاوانا شود.

خبرگزاری نووستی، روزنامه "کومرسانت" گزارش داد، مقامات کوبایی به مسکو خبر داده بودند که هواپیمای حامل ادوارد اسنودن، پیمانکار اطلاعاتی پیشین آمریکا اجازه فرود نخواهد داشت، زیرا آمریکا به کوبا و برخی کشورهای دیگر در خصوص کمک به اسنودن هشدار داده است.

اسنودن، پیمانکار پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا به خاطر جاسوسی و دیگر اتهامات توسط آمریکا تحت تعقیب است؛ این اتهامات پس از آن مطرح شد که وی به خبرنگاران اسناد طبقه‌بندی شده‌ای ارائه کرد که در آن برنامه‌های نظارتی گسترده الکترونیکی و تلفنی آژانس امنیت ملی آمریکا به تفصیل شرح داده شده بود.

اسنودن روز 23 ژوئن از هنگ کنگ به روسیه رفت و قرار بود مسیرش را تا "هاوانا"، پایتخت کوبا، ادامه دهد، اما این کار را نکرد. او روز 16 ژوئیه به طور رسمی تقاضای پناهندگی موقت در روسیه را کرد.

واشنگتن مکررا از مسکو خواست تقاضای اسنودن را رد کند و او را به آمریکا بفرستد تا محاکمه شود، اما همه این تلاش‌ها بی‌نتیجه بوده است.

اسنودن در اوایل ماه اوت پناهندگی خود را دریافت کرد.

4 شهریور 1392