h تاثیر سکته مغزی بر عواطف انسانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تاثیر سکته مغزی بر عواطف انسانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تاثیر سکته مغزی بر عواطف انسانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تاثیر سکته مغزی بر عواطف انسانی

تاثیر سکته مغزی بر عواطف انسانی

بعد از سکته مغزی درک احساساتی مانند غم و اندوه دچار اختلال می‌شود.

محققان و پژوهشگران مغز و اعصاب معتقدند بخشی از مغز که مسئول کنترل این نوع احساسات است در اثر سکته مغزی نابود می‌شود.

سکته مغزی روی لوب فرونتال مغز که مسئول احساسات است تاثیر می‌گذارد، همچنین حافظه کوتاه مدت را تحت تاثیر قرار می دهد.

مردی که بعد از سکته مغزی در گروه مطالعاتی متخصصان مغز و اعصاب قرار داشت در این باره گفت: بعد از سکته مغزی هرگز احساس افسردگی نمی‌کنم و اگرچه این یک مزیت سکته مغزی به حساب می‌آید ولی به‌خاطر اختلال در درک عواطف این مزیت تبدیل به بدترین دشـــــــمن بیمــاران مبتلا به سکته مغزی شـده است. این بیماران به سختی غم و اندوه را احساس می‌کنند و عواطف شان کمتر تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

يك متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان چارینگ کراس امریکا می‌گوید: مواردی وجود دارد که باعث آسیب‌های مغزی می‌شود. برخی از مردم بعد از سکته مغزی نه تنها عواطف‌شان دچار تغییراتی می‌شود بلکه توانایی تشخیص احساسات افراد دیگر را نداشته و نمی‌توانند هنگام شنیدن چیزی حتی حالات چهره خود را تغییر بدهند و اين مسأله باعث مي‌شود زندگي و روابط خانوادگي و اجتماعي‌شان دچار مخاطره شود و ابعاد اين بيماري بر زندگي آنان سايه بيندازد. اهميت اين موضوع متخصصان را بر آن داشته است به فكر راه‌حلي در اين زمينه بيفتند.

31 مرداد 1392