h جزئیات جدید از خودروی پژو 308 + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جزئیات جدید از خودروی پژو 308 + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جزئیات جدید از خودروی پژو 308 + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جزئیات جدید از خودروی پژو 308 + عکس

جزئیات جدید از خودروی پژو 308 + عکس

جزئیات جدید از خودروی پژو 308 + عکس

هنگامی که در سال ۲۰۱۴ پژو ۳۰۸ جدید وارد بازار شود، می‌توان یک هم آوردی سنگین را بین این خودرو، فولکس گلف و فورد فوکوس به انتظار نشست. مخصوصاً طراحی خاص و جالب ۳۰۸ که کاملاً متمایز از رقبا و مدرن و آینده نگرانه است.

نسل دوم پژو ۳۰۸ با الهام از استایل طراحی جدید پژو در مدلهای ۲۰۸ و ۵۰۸ در پاییز امسال وارد بازار می‌شود. تغییرات طراحی این خودرو نسبت به نسل پیشین بسیار انقلابی و جهش وار به نظر می‌آیند. کابین با اتمسفری همانند کابین خلبان و با توجه ویژه به ارگونومی، طراحی شده است. فرمان کوچک که در قسمت پایینی، تخت شده، می‌تواند حسی از راندن خودروهای مسابقه ای را بر انگیزد. داشبورد مینی مالیستی با چند دکمه ضروری و یک صفحه نمایش لمسی بزرگ ۹٫۷ اینچی تجهیز گردیده که پیش از این در برادر کوچک‌تر یعنی ۲۰۸ نیز دیده شده بود. تقریبا هر کاری را می‌توان از طریق این صفحه نمایش لمسی انجام داد. از قبیل تماس تلفنی، کنترل سیستم صوتی و گوش دادن به آهنگ، اتصال به اینترنت، کنترل سیستم تهویه مطبوع، کنترل سیستمهای الکترونیکی خودرو و از این قبیل. ترمز دستی الکترونیکی و دکمه حرکت-توقف (start-Stop) و همچنین کیفیت بالای مواد بکار رفته نیز جالب توجه اند.

اندازه بیرونی خودرو نسبت به نسل اول ۳۰۸ اندکی آب رفته و حدود ۲ سانتی متر کوتاه‌تر و ۴ سانتی متر پایین‌تر از آن است. فضای صندوق بار با حجم ۴۷۰ لیتر نسبت به فولکس واگن گلف ۲۵ درصد بزرگ‌تر است. همچنین وزن ماشین هم ۱۴۰ کیلوگرم کم شده (۱۲۸۰ کیلوگرم) که تأثیر مثبتی روی مصرف سوخت و آلایندگی تولیدی آن می‌گذارد. مدلهای دیزل هایبریدی ۳۰۸ می‌توانند به مصرف سوختی تا ۳٫۵۳ لیتر در هر صد کیلومتر هم برسند.

قدرتمندترین موتوری که درون ۳۰۸ قرار می‌گیرد، ۱٫۶ لیتری THP با خروجی ۱۵۵ اسب بخار قدرت است. در حالی که می‌توان انتظار مدلهای اسپرت و قوی‌تری از این اتومبیل را در آینده داشت. چرخهای آلیاژی ۱۷ و ۱۸ اینچی، سقف پانوراما، رنگ متالیک، همراه با پکیج های مختلف آسایشی و راحتی برای راننده و مسافران برای این خودرو قابل سفارش اند.

قیمت پژوی ۳۰۸ جدید از ۱۷ هزار یورو آغاز می‌شود در حالی که رقبایی چون آئودی A3، مزدا ۳ و هیوندای i30 در کنار گلف و فوکوس منتظر این رقیب تازه نفس اند. اما پژو نیز دندان شیر خود را برای تصاحب دوباره عنوان بهترین خودروی سال اروپا تیز کرده است!

30 مرداد 1392