h رهبر اخوان المسلمین مصر دستگیر شد/عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رهبر اخوان المسلمین مصر دستگیر شد/عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رهبر اخوان المسلمین مصر دستگیر شد/عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رهبر اخوان المسلمین مصر دستگیر شد/عکس

رهبر اخوان المسلمین مصر دستگیر شد/عکس

رهبر اخوان المسلمین مصر دستگیر شد/عکس

طی این مدت شمار زیادی از اعضای ارشد اخوان المسلمین بازداشت شدند بازداشت محمد بدیع، می‌‌تواند به بالاگرفتن اعتراضات اخوان‌‌المسلمین و بروز درگیری بیشتر در مصر بیانجامد.

در خشونت‌هایی که در جریان سرکوب هواداران اخوان‌المسلمین و محمد مرسی در چند روز گذشته بروز کرده است، بیش از ٨٠٠ نفر در سراسر مصر کشته شده‌اند. بیش از هزار نفر از اعضای اخوان نیز بازداشت شده‌اند.

ارتش مصر روز سوم ژوئیه (۱۲ تیر) پس از روزها اعتراض مخالفان محمد مرسی در خیابان‌های مصر، به ریاست جمهوری او پایان داد، قانون اساسی را تعلیق کرد و عدلی منصور، حقوقدان و رئیس دادگاه عالی قانون اساسی را تا انتخابات بعدی به عنوان رئیس جمهوری موقت معرفی کرد.

محمد مرسی اولین رئیس جمهور مصر بود که در یک انتخابات دموکراتیک انتخاب شد اما مخالفانش او را به استبداد متهم می‌کردند و اعتراض‌های گسترده ای علیه او برپا کردند.

اما هواداران آقای مرسی خواهان بازگشت او به قدرت هستند.

پس از کودتای ارتش مصر علیه محمد مرسی، هواداران او در اعتراض به اقدامات ارتش با برپا کردن چادرهایی دست به تحصن زده زدند.

دولت مصر از یکشنبه گذشته اعلام کرده بود که به تحصن‌ها پایان خواهد داد و چادرها را جمع خواهد کرد که این اقدام، چندین روز خشونت را در پی داشت.

نمایندگان اتحادیه اروپا قرار بود در یک نشست اضطراری درباره بحران مصر مذاکره کنند.

از جمله احتمال داده شده است که آنان درباره قطع بخشی از کمک چند میلیارد دلاری اتحادیه اروپا به مصر تصمیم بگیرند.

روسای کمیسیون اروپا و شورای اروپا روز یکشنبه در یک بیانیه مشترک خواهان پایان فوری خشونت‌ها در مصر شده بودند.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه ادامه خشونت‌ها می‌تواند به عواقبی غیر قابل پیش بینی برای مصر و منطقه منجر شود، گفته شده که این وظیفه ارتش و دولت است که آرامش را به کشور بازگرداند.

29 مرداد 1392