h پخش عکس های خصوصی دختر در اینترنت پس از رد درخواست ازدواج - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پخش عکس های خصوصی دختر در اینترنت پس از رد درخواست ازدواج,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پخش عکس های خصوصی دختر در اینترنت پس از رد درخواست ازدواج,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پخش عکس های خصوصی دختر در اینترنت پس از رد درخواست ازدواج

پخش عکس های خصوصی دختر در اینترنت پس از رد درخواست ازدواج

پسر جوانی که پس از ماه‌ها ارتباط اینترنتی با مخالفت فرد مورد علاقه‌اش برای ازدواج روبه‌رو شد، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی در شبکه‌های اجتماعی کرد.

سرهنگ ستار خسروی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان دراین‌باره گفت: در پی شکایت بانویی جوان مبنی بر این که عکس‌های خانوادگی و خصوصی وی در یکی از شبکه‌های اجتماعی اینترنت منتشر شده، بررسی موضوع در دستور کار کاراگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با انجام تحقیقات در فضای سایبر و تحقیق از شاکی و انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند که تصاویر شاکیه توسط فردی در فضای مجازی انتشار یافته است. به گفته خسروی با شناسایی هویت متهم ماموران با انجام هماهنگی قضایی وی را در منزلش دستگیر و به یگان انتظامی منتقل کردند که متهم پس از مواجه با شواهد و ادله دیجیتال پلیس به انجام عمل مجرمانه خود اقرار کرد. وی خاطرنشان کرد: متهم در اظهارات خود معترف شد که با فرد شاکی چندین ماه ارتباط اینترنتی داشته اما هنگامی که با مخالفت وی برای ازدواج مواجه شده از شدت عصبانیت تصمیم به انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی وی به قصد انتقامجویی کرده است.

خسروی افزود: با اعترافات صریح متهم، پرونده تشکیل و متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتای اصفهان دوستی‌ها و ارتباط‌های پنهانی اینترنتی را بسیار خطرناک و تهدیدزا توصیف کرد و گفت: توصیه پلیس فتا به کاربران اینترنت به‌ویژه دختران جوان این است که از به اشتراک گذاشتن تصاویر خصوصی و خانوادگی خود در شبکه‌های مجازی خودداری کرده و به افراد غریبه در محیط اینترنت و اتاق‌های گفت‌وگو اعتماد نکرده و اطلاعات خصوصی و محرمانه خود را در اختیار آنان نگذارند.

27 مرداد 1392