h دعوت از دکتر روحانی برای سفر به نیویورک - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دعوت از دکتر روحانی برای سفر به نیویورک,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دعوت از دکتر روحانی برای سفر به نیویورک,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دعوت از دکتر روحانی برای سفر به نیویورک

دعوت از دکتر روحانی برای سفر به نیویورک

وزیر امورخارجه کشورمان در تماس تلفنی با بان‌کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد، درباره آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به‌ویژه اوضاع مصر رایزنی کرد.

در این گفت‌وگوی تلفنی که راه‌های برون‌رفت از این بحران از طریق تلاش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه، با محکومیت کشتار مردم بی‌دفاع مصر خواستار توقف خشونت‌ها و خونریزی‌ها شد.

ظریف با ابراز نگرانی درباره وضعیت مصر، شرایط را در این کشور خطیر و فاجعه‌بار توصیف کرد و ضرورت تمرکز تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از گسترش بیش از پیش تنش‌ها و یافتن راه‌های مسالمت‌آمیز برای کمک به کاهش بحران در مصر را مورد تاکید قرار داد. بان‌کی‌مون نیز در این تماس تلفنی، تلاش‌های سازمان ملل برای کمک به کاهش و پایان بحران در مصر و یافتن راه‌های مسالمت‌آمیز حل مساله را تشریح کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد با بیان تبریک خود و دیگر مقامات این سازمان به مناسبت انتصاب ظریف به عنوان وزیر امور‌خارجه جمهوری‌اسلامی ایران، از روحانی، رییس‌جمهوری کشورمان، برای حضور در اجلاس آتی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دعوت کرد.

27 مرداد 1392