h دلیل ترس از ارتفاع بلند چیست ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دلیل ترس از ارتفاع بلند چیست ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دلیل ترس از ارتفاع بلند چیست ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دلیل ترس از ارتفاع بلند چیست ؟

دلیل ترس از ارتفاع بلند چیست ؟

دلیل ترس از ارتفاع بلند چیست ؟

ترس از ارتفاع یا آکروفوبیا مثل تمام‌ ترس‌های شدید دیگر ناشی از سازوکار دفاعی ذهن برای پیشگیری از سقوط و پرت‌شدن از بلندی است.

گاهی اوقات این ترس با دست‌پاچگی، سرگیجه و برهم‌خوردن تعادل هم همراه می‌شود. افرادی که دچار ترس از ارتفاع شدید هستند در شرایطی که دچار این ترس شوند، توانایی حفظ تعادلشان را از دست می‌دهند و به شدت عصبی و پریشان می‌شوند.

درحالی که یک فرد عادی برای حفظ تعادل هم از داده‌های دیداری و هم از داده‌های گوش‌میانی کمک می‌گیرد، در افراد مبتلا به ترس از ارتفاع داده‌های دیداری بر داده‌های تعادلی گوش میانی غلبه می‌کنند و باعث از دست دادن تعادل می‌شوند؛ زیرا اطلاعات دیداری که حاوی تصاویر فواصل دوردست و مرتفع است توانایی محاسباتی مغز را انباشته می‌کند و مانع توجه به اطلاعات تعادلی می‌شوند. تنها راه مبارزه با این وضعیت هم تمرین و تمرکز است.

گاهی اوقات هم اجتناب از نگاه‌کردن به زیر پا و تمرکز بر مسیر و محل گذاشتن قدم بعدی می‌تواند به حفظ تعادل در این افراد کمک کند.

26 مرداد 1392