h دایی : به بازیکنان گفتم اگر مساوی هم بکنید به رختکن راهتان نمیدهم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دایی : به بازیکنان گفتم اگر مساوی هم بکنید به رختکن راهتان نمیدهم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دایی : به بازیکنان گفتم اگر مساوی هم بکنید به رختکن راهتان نمیدهم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دایی : به بازیکنان گفتم اگر مساوی هم بکنید به رختکن راهتان نمیدهم

دایی : به بازیکنان گفتم اگر مساوی هم بکنید به رختکن راهتان نمیدهم

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا : علی دایی پس از پیروزی بر ملوان از بازیکنان و هواداران پرسپولیس تشکر کرد و گفت: در بین دو نیمه به بازیکنان گفتم اگر مساوی هم بگیرید شما را به رختکن راه نمی‌دهم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری پس از بازی تیمش برابر ملوان اظهار کرد: لازم می‌دانم که قبل از همه به خانواده آقای سلطانی‌فر تسلیت بگویم که یکی از پیشکسوتان پرسپولیس بود. متاسفانه او را از دست دادیم. هم‌چنین دومین سالگرد بابک معصومی بود.

دایی گفت: دربازیه بازی باید بگویم امروز بازیکنان ما جانانه جنگیدند و با وجود آن‌که از دقیقه سی‌وپنج 10 نفره شدیم هیچ موقعیتی به ملوان ندادند و ما بودیم که صاحب موقعیت می‌شدیدم. می‌توانستیم با نتیجه بهتری ببریم.

وی ادامه داد: به همه آنها تبریک می‌گویم. دستشان درد نکند. بازیکنان ما انسجام تیمی و با هم بودن را نشان دادند. فکرش را نمی‌کردم 10 نفره شویم. خدا را شکر این بازی حساس را بردیم. بین دو نیمه به بازیکنان گفتم اگر نبرید شما را به رختکن راه نمی‌دهم. من به آنها ایمان داشتم؛ چه زمانی که 10 نفره بودیم و چه زمانی که 11 نفره بودیم از ملوان با برنامه‌تر و هماهنگ‌تر بودیم و اگر کفش گری اخراج نمی‌شد می‌توانستیم بازی بهتری انجام دهیم. این هم خواست خدا بود که این‌طور ببریم.

دایی درباره این‌که امروز از نیروهای جوان خودد استفاده کرده، گفت: شما نمی‌توانید به یکباره کل تیم را عوض کنید. باید کم‌کم به بازیکنان میدان دهید. بازی کردن در تیم بزرگی مثل پرسپولیس خیلی سخت است. باید آمادگی بالایی داشته باشی تا بتوانی خودت را نشان دهی. بازیکنان ما باید کم‌کم خود را باور کنند و دارند به این جو عادت می کنند.د من مطمئنم بازیکنان ما در آینده می‌توانند خیلی بهتر شوند. آنها هنوز خیلی جا دارند. باید بیشتر تلاش کنند و به من، تیم و هواداران کمک کنند. باید از هواداران هم تشکر کنم؛ چرا که بعد از 10 نفره شدن ما بیشتر تشویق کردند و همراهی آنها باعث شد تا بازی را ببریم.

سرمربی پرسپولیس درباره‌ی صحبت‌های عالیشاه که گفته بود گلم را مدیون اعتماد دایی هستم، گفت: ببینید من بازیکنانی را که به آنها اعتقاد داشتم جذب کردم. روی فکر و فلسفه این بازیکنان را جذب کردم. به آنها ایمان دارم و اگر آنها راهشان را درست اداه دهند می توانند بهتر نشان دهند.

دایی درباره داوری گفت: نظری در این‌باره ندارم. از ما گذشته که در این‌باره صحبت کنیم. فقط دوباره دوست دارم از بازیکنان تشکر کنم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا پرسپولیس در نیمه های دوم بهتر بازی می‌کند، گفت: ما امروز در نیمه اول هم خوب بودیم. با وجودت این‌که موقعیت‌های نیمه دوم را نداشتیم اما باز هم خیلی بهتر از ملوان بودیم. این برمی‌گردد به این‌که باید بیشتر هماهنگ شویم. کم‌کم باید بالای 40 درصد از بازیکنان را در زمین تغییر دهیم تا هماهنگی ها بیشتر شود. متاسفانه جوانان ما و کسانی که تازه آمده اند جو تیم را درک نکرده اند و این کار زمان می‌برد. باید با ما همراه شوند تا اعتماد به نفس را به تیم ما بدهند.

سرمربی پرسپولیس در ادامه گفت: من به بازیکنان در بین دو نیمه گفتم که حتی مساوی را از شما قبول نمی‌کنم. حتی قبل از 10 نفره شدن از ملوان بهتر بودیم. بازیکنان ما باید به خودباوری برسند. اگر جاه‌طلب نباشیم نمی‌توانیم به این‌جا برسیم. مطمئنم بازیکنان ما می‌توانند خیلی بهتر از این شوند. باید در بازی باشند تا ایرادات خود را بفهمند. فوتبالیست شب که می‌خوابد باید با فکر توپ فوتبال بخوابد و اگر همین‌طور ادامه دهند می‌توانند به ما کمک کنند.

دایی ادامه داد: موفقیت ما در پرسپولیس زمان‌بر است. بستگی به باشگاه دارد که چطور از ما استفاده کند. وقتی که به این تیم آمدم صحبت از سه سال کردیم. حالا استارت کار را زده‌ایم و باید تغییراتی در تیم انجام دهیم.

وی درباره شعار «دایی ضدفوتبال» گفت: من کاری به شعار هواداران حریف ندارم. تمام تمرکزم روی تیم خودم بود. آنها مردم شریفی هستند. من همه‌ی آنها را دوست دارم و کار خودم را انجام می‌دهم.

سرمربی پرسپولیس درباره این‌که چرا بازیکنان این تیم کارت های بی‌مورد می گیرند، گفت: من از شما یک سوال دارم. ضربه ای که مهرداد کفش‌گری روی بازیکن حریف انجام داد در بازی استقلال و صبا فوروارد صبا رحمتی را زد و صحنه‌ها شبیه هم بود. من همیشه گفته‌ام که باید تصمیم یکسان گرفته شود. من اصلا کاری ندارم که اخراج درست بود یا نه، فقط می‌گویم که قانون را یک طور تفسیر کنید. اگر قرار است این صحنه اخراج شود باید در صحنه‌های مشابه هم کارت قرمز در نظر گرفته شود.

26 مرداد 1392