h کشف جسد رفیق مهدی هاشمی رفسنجانی در دوبی واقعیت ندارد + عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کشف جسد رفیق مهدی هاشمی رفسنجانی در دوبی واقعیت ندارد + عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کشف جسد رفیق مهدی هاشمی رفسنجانی در دوبی واقعیت ندارد + عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کشف جسد رفیق مهدی هاشمی رفسنجانی در دوبی واقعیت ندارد + عکس

کشف جسد رفیق مهدی هاشمی رفسنجانی در دوبی واقعیت ندارد + عکس

کشف جسد رفیق مهدی هاشمی رفسنجانی در دوبی واقعیت ندارد + عکس

گلف‌نیوز در خبری که در ساعات نخست بامدادی ۱۰ اوت مخابره کرد، از تکذیب کشف جسد عباس یزدان پناه یزدی در فجیره خبر داد.

یک مقام اماراتی، خبر درج شده در روزنامه‌های انگلیسی مبنی بر کشف جسد یک شهروند ایرانی-انگلیسی در فجیره را تکذیب کرده است.

این مقام که نامی از او به میان نیامده است، خبر را دروغ خوانده، چون هیچ جسدی پیدا نشده است.

این مقام اماراتی معتقد است که خبر مرگ عباس یزدی برگرفته از پست‌های دوستان او در فیسبوک است.

پیشتر رادیو فردا نوشته بود که «آقای یزدی، شهروندی با تابعیت بریتانیایی و ایرانی‌ است که نامش در زمان پرونده استات اویل مطرح شد؛ پرونده‌ای که در آن اتهاماتی به "مهدی هاشمی" زده شده است. موضوع استات اویل به ده سال پیش بازمی‌گردد. در آن زمان ایالات متحده پرونده‌ای را گشود که بر اساس آن، استات اويل متهم شده بود که ممکن است به یک شرکت ايرانی رشوه داده باشد تا با استفاده از نفوذ اين شرکت در وزارت نفت ايران، قراردادهايی را به‌دست آورد.

استات اویل، بزرگ‌ترین شرکت فعال نفتی در نروژ است. در آن زمان مجلس ایران نیز طرحی برای تحقیق و تفحص در این زمینه تصویب کرد. نام شرکت ایرانی که در این جریان به گرفتن رشوه متهم شد، شرکت "هورتون" با مدیریت عباس یزدی بود.»

این منبع می افزاید: «همسر آقای یزدی گفته که مهدی هاشمی و عباس یزدی از دوستان دوران کودکی بوده‌اند. اما خود هاشمی از "اولاف فییل" یکی از مدیران شرکت استات اویل که او را به رشوه‌گیری متهم کرده بود، شکایت کرده است. این شکایت پس از آنکه مجلس ششم ایران اعلام کرد ردپایی از هاشمی در موضوع رشوه به شرکت هورتون برای واگذاری پروژه به شرکت استات اویل وجود ندارد، انجام شد. وکیل مهدی هاشمی مهرماه سال گذشته اعلام کرد برای آقای فییل احضاریه ارسال می‌شود.»

19 مرداد 1392