h نکاتی ضروری برای خرید کفش - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نکاتی ضروری برای خرید کفش,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نکاتی ضروری برای خرید کفش,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نکاتی ضروری برای خرید کفش

نکاتی ضروری برای خرید کفش

۱- بهتر است خرید کفش را در انتهای روز انجام دهید. برای این که در طول روز و هنگام پیاده روی پا ورم می کند و این باعث می شود پا مقداری بزرگتر از حد معمول شود.

۲- از خرید کفش هایی با کفی بسیار ضخیم ویا پاشنه بلند پرهیز کنید.

۳- بهتر است بین نوک بلندترین انگشت پا و نوک کفش حدود یک سانتی متر فاصله باشد.

۴- خرید کفش هایی با پاشنه های بلندتر از ۳ سانتی متر و همچنین نوک تیز انتخاب مناسبی نمی باشد و بهتر است از خرید آن ها پرهیز شود. پیشنهاد می شود کفش هایی با پاشنه ۱ الی ۲ سانتی متر و دارای نوک نسبتا گرد خریداری شود.

۵- زیره کفش باید انعطاف پذیری کافی داشته باشد، زیرا در غیر این صورت سفتی آن مانع راه رفتن طبیعی شده و باعث ایجاد پینه و میخچه در پا می شود.

۶- صندل های لاانگشتی که در فصل تابستان بسیار متداول می شود، به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا پوشیدن این مدل ها باعث ایجاد تغییر در نحوه راه رفتن عادی و طبیعی شده و در نهایت به پاها و زانو آسیب می رسانند.

۷- سعی کنید کفشی را که سایز آن کوچکتر از سایز پای شما می باشد، به خیال اینکه جا باز می کند خریداری نکنید.

۸- از آن جایی که کفش های روباز به خوبی مچ پا را نگه نمی داند، لذا انتخاب مناسبی برای خرید نمی باشند.

۹- کف زیر کفش نباید سطح صاف داشته باشد بلکه باید آجدار بوده تا از لیز خوردن جلوگیری کند.

۱۰- با توجه به اختلاف اندازه در قالب های کفش با سایز مشابه، تنها بر اساس سایز کفش اقدام به خرید نکنید.

۱۱- بهتر است جنس رویه کفش از چرم طبیعی باشد. چرم طبیعی، به علت دارا بودن منافذ طبیعی در بافتش، امکان تبادل هوا میان بیرون و داخل کفش را فراهم می کند. رویه مصنوعی به علت عدم تبادل هوا، باعث بوی بد پا و عرق کردن بیش از حد آن می شود.

16 مرداد 1392