h سلیمی : لابی گری برای وزرای حسن روحانی به دو صورت است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سلیمی : لابی گری برای وزرای حسن روحانی به دو صورت است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سلیمی : لابی گری برای وزرای حسن روحانی به دو صورت است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سلیمی : لابی گری برای وزرای حسن روحانی به دو صورت است

سلیمی : لابی گری برای وزرای حسن روحانی به دو صورت است

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به «وظایف تقنینی و نظارتی نهاد پارلمان»، از لزوم انجام این وظایف توسط وکلای ملت سخن گفت.

وی تصریح کرد: مجلس باید همواره وظیفه قانونگذاری خود را مدنظر قرار داده و به آن عمل کند؛ مجلس هیچ‌گاه نباید از حق خود در نظارت عدول کند.

نماینده مردم محلات در مجلس با تأکید بر اینکه نمایندگان ملت در بحث رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی آزاد هستند، اظهار داشت: نباید هیچ فشار روانی یا رسانه‌ای یا تهدید، خللی در حرکت وکلای ملت ایجاد کند.

سلیمی با انتقاد از فشارهایی که ممکن است از بیرون مجلس بر تصمیم نمایندگان وارد شود، افزود: نمایندگان هیچ‌گاه تابع فشارهای بیرونی نبوده و نیستند و با در نظر گرفتن مصالح کشور تصمیم‌گیری می‌کنند.

وی از لابی‌کاری برای رأی اعتماد به وزرا انتقاد کرد و گفت: لابی‌کاری دو نوع است؛ یکی به معنای یارگیری و دیگری به معنای گفت‌وگو است که اگر با هدف یارگیری و کسب منافع باشد، قطعاً غلط بوده و به نفع کشور نیست.

نماینده مردم محلات در مجلس نهم در پایان گفت: لابی‌کاری برای کسب منافع به ضرر مجلس، کشور و مردم است و نتیجه مثبتی در پی ندارد.

16 مرداد 1392