h مالزی متهم ایرانی را به آمریکا تحویل نداد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مالزی متهم ایرانی را به آمریکا تحویل نداد ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مالزی متهم ایرانی را به آمریکا تحویل نداد ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مالزی متهم ایرانی را به آمریکا تحویل نداد

مالزی متهم ایرانی را به آمریکا تحویل نداد

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا : دادگاه عالی مالزی با صدور حکمی به آزادی یک زندانی که گفته شده فرزند یکی از مقام‌های پیشین ایران است رای داده و از استرداد وی به آمریکا جلوگیری کرد، این در حالی است که وی پس از جلسه دادگاه توسط ماموران اداره مهاجرت مالزی بار دیگر بازداشت شد.

سجاد فرهادی 34 ساله دانشجوی دکترای یکی از دانشگاه‌های خصوصی مالزی است که به گفته خبرگزاری رسمی مالزی فرزند یکی از شخصیت‌های مهم ایران است.

وی فردی است که دولت آمریکا او را به 30 مورد نقض تحریم تجاری علیه ایران متهم کرده است و از یک سال و نیم پیش در مالزی زندانی شده است.

آخرین جلسه دادگاه متهم به جرم نقض تحریم‌های آمریکا روز جمعه با حضور اعضای خانواده وی در کوالالامپور برگزار شد و قاضی کمرالدین هشام ضمن صدور دستور آزادی وی، دستور دادگاه پیشین مبنی بر استرداد او به آمریکا را لغو کرد.

پس از قرائت حکم دادگاه و آزادی متهم که خوشحالی بسیار زیاد همسر و دیگر اعضای خانواده او را در پی داشت، ماموران اداره مهاجرت مالزی بار دیگر وی را بازداشت کردند و این موضوع مشاجره وکیل مدافع و وکیل فدرال را در پی داشت.

محمد شافی، وکیل مدافع متهم نسبت به بازداشت دوباره موکل خود معترض بود و معتقد بود که وی بدون دلیل بازداشت شده است.

وی خطاب به ماموران داره مهاجرت گفت: اگر می‌خواهید تا او را بازداشت کنید باید تخلفاتی که مرتکب شده است را اعلام کنید. شما نمی‌توانید به راحتی و در دادگاه او را بازداشت کنید.

مهد شکری مختار، وکیل فدرال در این خصوص گفت: اگرچه دادگاه دستور به آزادی متهم داده است اما او باید هم‌چنان در بازداشت باشد تا دو اتهام وی تحت قانون مهاجرت مورد بررسی قرار بگیرد.

وکیل مدافع متهم پس از جلسه دادگاه گفت که موکلش یک سال و نیم گذشته را در زندان سونگای بولوه در بازداشت بوده است و اداره مهاجرت در صورت وجود تخلف می‌توانسته در این مدت اتهامات را مورد بررسی قرار دهد.

او تصریح کرد که از اداره مهاجرت مالزی درخواست آزادی فوری متهم خواهد کرد.

دادگاه در حالی حکم به آزادی سجاد فرهادی داده است که دادگاه دیگری در نوامبر سال گذشته میلادی به وزارت کشور مالزی این اجازه را داده بود تا وی را به آمریکا تحویل دهد.

13 مرداد 1392