h مدیرعامل پارس خودرو : اخبار تحریم ایران توسط رنو واقعیت ندارد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مدیرعامل پارس خودرو : اخبار تحریم ایران توسط رنو واقعیت ندارد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مدیرعامل پارس خودرو : اخبار تحریم ایران توسط رنو واقعیت ندارد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مدیرعامل پارس خودرو : اخبار تحریم ایران توسط رنو واقعیت ندارد

مدیرعامل پارس خودرو : اخبار تحریم ایران توسط رنو واقعیت ندارد

روح الله صمدی مدیرعامل پارس خودرو در پی انتشار اخباری مبنی بر اینکه " اوباما رنو را مجبور به ترک ایران کرد" و اظهارات کارلوس تاوارس مدیر عامل رنو فرانسه تحت این عنوان که "امریکا دستور داده بود که فعالیت هایمان را در ایران متوقف کنیم"، اظهارداشت: طی ماه‌های اخیر مذاکرات خوبی جهت گسترش فعالیت خود و همچنین توسعه محصولات خانواده رنو با شرکت رنو فرانسه داشته ایم و همچنان آمادگی خود را جهت توسعه روابط با این شریک تجاری اعلام می کنیم.

وی با بیان این مطلب که کاهش سطح همکاری سبب زیان طرفین در رقابت با سایر خودروسازان مطرح جهان خواهد شد و بنابراین ما نه تنها خواستار این اقدام نیستیم بلکه جهت توسعه بیش از پیش روابطمان نیز تلاش می کنیم، افزود: امیدواریم با مذاکرات دو جانبه بتوانیم به همکاری های استراتژیک دو شرکت ادامه دهیم.

صمدی در رابطه با جزئیات مذاکرات این شرکت خودروساز با شرکت رنو نیز گفت: در چند ماه گذشته در مذاکرات خود با شرکت رنو فرانسه و رنوپارس به نتایج ارزشمندی دست پیدا کردیم . به نحوی که طبق این مذاکرات شرکت جهت تولید خودروهای جدید و به روز همچون خودروهای "ای انتریو داستر" به توافق رسیده است.

مدیرعامل شرکت پارس خودرو اضافه کرد: براساس مذاکرات فی مابین با شرکت رنوپارس موافقت تولید خودروی تندر 90 و مگان را با ایجاد تغییرات کامل در بدنه و تولید فیس لیفت های این دو خودرو کسب نموده ایم. و علاوه بر این صادرات محصول تغییر شکل یافته تندر 90 (پارس تندر) را با برند پارس خودرو را از شرکت رنو پارس دریافت کرده‌ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که چنانچه به هر دلیل فعالیت رنو در ایران متوقف شود آیا پارس خودرو برنامه ای برای استمرار فعالیت خود دارد یا خیر؟ گفت: این شرکت هنوز این خبر را به صورت رسمی از شرکت رنو دریافت نکرده است و تنها از طریق رسانه ها از این خبر مطلع شدیم و بنابراین از نظر ما همکاری دو شرکت براساس قرارداد فی مابین همچنان ادامه دارد.

به اعتقاد صمدی، البته باتوجه به این که شرکت پارس خودرو مسئولیت مستقیم حدود 8 هزار نفر کارکنان خود را بر عهده دارد فارغ از مسائل یاد شده برای توسعه فعالیت های خود با اتکاء به توانایی های داخلی در حال تلاش و فعالیت است که بتواند خودروی جدیدی با برند پارس خودرو که به لحاظ فنی و کیفی برابر استانداردهای این شرکت باشد را تولید نماید.

12 مرداد 1392