h میانگین سن ازدواج در ایرانی ها چند سال است ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

میانگین سن ازدواج در ایرانی ها چند سال است ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,میانگین سن ازدواج در ایرانی ها چند سال است ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,میانگین سن ازدواج در ایرانی ها چند سال است ؟

میانگین سن ازدواج در ایرانی ها چند سال است ؟

هم مسئولان هشدار می‌دهند و هم خانواده‌ها نگرانند، از این که عدد و رقم‌هایی که اعلام می‌شود و آنچه در اطرافشان می‌بینند و می‌شنوند، حکایت از افزایش سن ازدواج جوان‌ها دارد.

سازمان‌های مختلف دولتی و غیردولتی هم برای حل این مساله یا به گفته بعضی از کارشناسان بحران، به فکر افتاده‌اند و راهکارهایی را در نظر گرفته‌اند؛ از راهکارهای اقتصادی گرفته تا تلاش برای فرهنگ‌سازی و تشویق به ازدواج‌های ساده و آسان.

اما گویا این راهکارها فایده چندانی نداشته و اینطور که آمارهای سازمان ثبت احوال نشان می‌دهد، سن ازدواج مخصوصا در سال‌های اخیر روند صعودی داشته و بیشتر شده است؛ به عنوان مثال، ازدواج دختران زیر ۲۰ سال که در سال ۸۳، ۴۴ درصد بوده، در سال ۹۱، ۳۶ درصد شده است و در عوض ازدواج دختران ۳۰ تا ۳۵ ساله از ۳ درصد در سال ۸۳ به ۶ درصد در سال ۹۱ رسیده است.

این افزایش سن ازدواج درباره پسران هم صادق است به عنوان مثال ازدواج پسران ۲۰ تا ۲۵ ساله در سال ۸۳، ۴۶ درصد بوده و در سال ۹۱ به ۳۷ درصد رسیده و درصد ازدواج پسران ۳۰ تا ۳۵ ساله از ۸ درصد در سال ۸۳ به ۱۲ درصد در سال ۹۱ رسیده است.

12 مرداد 1392