h توریستی ترین شهرهای دنیا کدامند ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

توریستی ترین شهرهای دنیا کدامند ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,توریستی ترین شهرهای دنیا کدامند ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,توریستی ترین شهرهای دنیا کدامند ؟

توریستی ترین شهرهای دنیا کدامند ؟

نقشه ی جهانی میزان اوقاتی که توریست ها در نقاط مختلف جهان صرف می کنند، یک نقشه حقیقی از مردم و پول است. صنعت گردشگری در جنوب شرقی آسیا با رشد طبقه ی اجتماعی متوسط رو به بالا در این منطقه رشد فوق العاده ای داشته است.

بنابر گزارش جیک مکسول واتس، تعداد توریست های چینی از مرز ۸۳ میلیون نفر در سال گذشته است. یازده شهر از ۱۲ شهر جهان که دارای سریع ترین رشد در ارتباطات هوایی هستند، در شرق و جنوب استانبول قرار دارند. این مسئله رشد ثروت را در آسیا نشان می دهد و نیز اهمیت رو به رشد این منطقه را به عنوان مقصدی برای تجارت از سوی امریکا و اروپا.

نقشه میزان گرایش گردشگران جهان به گذران اوقات در هر منطقه تنها نمی گوید که جمعیت در کجا رو به رشد است بلکه همچنین مشخص می کند که در کجا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند.

پایتخت های گردشگری جهان

بسته به اینکه چه معیاری را مهمتر بدانیم، در حال حاضر سه مقصد برجسته برای گردشگران وجود دارد. پربازدیدترین شهر جهان در حال حاضر بانکوک است، که صنعت گردشگری خود را مدیون مردمی است که از شهرهای کوچک و بزرگ چین به این شهر سفر می کنند، و نیز سفرهای بسیار زیاد از سوی سنگاپور و توکیو.

نیویورک ۴ میلیون توریست کمتر دارد اما آنها به طور قابل ملاحظه ای پول بیشتری صرف خرید بلیط های برادوی و مجسمه های پلاستیکی آزادی می کنند. مخصوصا برزیلی ها که هر یک رقم حیرت آور ۲۲۰۰ دلار را در هر سفر به این شهر می آورند.

البته زمانیکه بدانیم میانگین هزینه ای که تمامی توریست ها در شهر توکیو مصرف می کنند همین قدر است، این عدد دیگر رقم حیرت آوری نیست. گران ترین شهر در جهان با اندازه گیری کل رقم هزینه شده از سوی تعداد کل توریست ها، همین پایتخت ژاپن است.

12 مرداد 1392