h امیر قلعه نویی رفع اتهام شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

امیر قلعه نویی رفع اتهام شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,امیر قلعه نویی رفع اتهام شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,امیر قلعه نویی رفع اتهام شد

امیر قلعه نویی رفع اتهام شد

به گزارش ظهور12 به نقل از جام ورزشی ، حجت‌الاسلام علیرضا علیپور در مورد نتیجه تحقیقات هیئت رسیدگی به تخلفات در مورد ادعاهای رسول خطیبی در مورد بازی با استقلال و تماس با سعید آقایی بازیکن تیمش گفت: هیئت رسیدگی به تخلفات در روزهای گذشته به طور فوق‌العاده به این پرونده رسیدگی کرد و اقدامات زیادی را انجام دادیم. اقداماتی نظیر مصاحبه تلفنی با رسول خطیبی، مصاحبه با میرشاد ماجدی، دعوت حضوری از ماجدی و اخذ توضیحات کتبی از ایشان، اخذ توضیحات کتبی از باشگاه استقلال و گسترش فولاد تبریز و سرانجام ارائه فیلم بازی استقلال و گسترش فولاد تبریز به کارشناسان جهت ارزیابی بازی بازیکن مورد نظر. اخذ توضیحات کتبی از مسئول کمیته جوانان از جمله اقداماتی بود که هیئت رسیدگی به تخلفات در این مدت انجام داد.

علیپور تصریح کرد: پس از این اقدامات گروه کارشناسی نوع بازی سعید آقایی را در مقابل خسرو حیدری و پژمان منتظری از نظر فنی عادی و طبیعی تلقی کرد و با توجه به اینکه حیدری و منتظری اکنون از زوج‌های قدرتمند فوتبال آسیا هستند نوع بازی آقایی مقابل این دو بازیکن طبیعی بوده است و هیچ ربطی به ارتباط با کادر فنی استقلال هم نداشته است. نوع تماس تلفنی با بازیکن گسترش فولاد تبریز نیز از نظر ساختاری و تشکیلاتی نیز ارتباطی به باشگاه استقلال نداشته است.

دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات تصریح کرد: اظهارنظر امیر قلعه‌نویی سرمربی استقلال قبل از بازی در مورد بازیکن گسترش فولاد تبریز تخطی از آئین‌نامه نبوده و جزو صحبت‌های عرف و متداول در فوتبال است.

علیپور افزود: با توجه به تماس برای حضور بازیکن گسترش فولاد تبریز در تیم ملی نیازمند اقدام فوری برای اصلاح آئین‌نامه رابطه تیم ملی و باشگاه‌ها هستیم. البته با توجه به اظهارنظرهای رسول خطیبی سرمربی گسترش فولاد تبریز به این مربی تذکر کتبی داده می‌شود و در صورتی که هیئت رسیدگی به تخلفات صلاح بداند پرونده خطیبی به کمیته انضباطی ارجاع خواهد شد. از تمامی سرمربیان و مدیران تیم‌های لیگ برتری می‌خواهیم مراقبت بیشتری در صحبت‌ها و اقداماتشان انجام دهند،‌ صحبت‌هایی که مطرح کردم جمع‌بندی دبیرخانه هیئتی رسیدگی به تخلفات از پرونده گسترش فولاد تبریز و استقلال بود که این جمع‌بندی به هیئت رسیدگی به تخلفات ارسال خواهد شد تا آنها تصمیم نهایی را در این مورد اتخاذ کنند.

دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات در پایان با تأکید بر پاک بودن لیگ برتر عنوان کرد:‌ لیگ برتر ایران از سه تخلف سوءجریان مالی،‌ زد و بند و دوپینگ مبرا است و با متخلفان در هر رده و جایگاهی که باشند به طور قاطع برخورد می‌کنیم.

10 مرداد 1392