h بهترین فعالیت‌ها برای کاهش وزن - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بهترین فعالیت‌ها برای کاهش وزن,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بهترین فعالیت‌ها برای کاهش وزن,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بهترین فعالیت‌ها برای کاهش وزن

بهترین فعالیت‌ها برای کاهش وزن

فعالیت‌های هوازی و قدرتی هر دو می‌تواند برای کاهش وزن موثر باشد، ولی آن‌طور که دکتر خسروی می‌گوید فعالیت‌های هوازی مانند شناکردن، پیاده‌روی‌های تند و استفاده از تردمیل و دوچرخه برای افراد در دسترس‌تر و آشناتر است، اما آنچه اهمیت دارد، مدت و شدت فعالیت است؛ یعنی وقتی می‌گوییم پیاده‌روی منظور قدم‌زدن در خیابان یا مراکز خرید نیست.

انجام فعالیت‌های قدرتی با استفاده از وزنه‌ها هم می‌تواند برای رسیدن به این هدف موثر باشد. البته معمولا برای کسانی که اضافه وزن دارند، ورزش‌کردن به مدت 45 دقیقه ممکن است، بسیار دشوار باشد. در نتیجه توصیه می‌شود این مدت را به بخش‌های کوتاه‌تری تقسیم کنید؛ یعنی اگر قرار است فردی 60 دقیقه ورزش کند، می‌تواند آن را به دو قسمت، 30 دقیقه‌ای تقسیم کند.

کاهش وزنی را که بلافاصله پس از ورزش و در نتیجه کمبود آب حاصل می‌شود، به هیچ عنوان نباید به حساب لاغرشدن بگذارید. بنابراین حتما توصیه می‌شود قبل و بعد از ورزش و همچنین حین فعالیت، به مقدار کافی آب و مایعات مصرف کنید.

10 مرداد 1392