h تاکید سید حسن نصرالله بر برپایی باشکوه روز جهانی قدس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تاکید سید حسن نصرالله بر برپایی باشکوه روز جهانی قدس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تاکید سید حسن نصرالله بر برپایی باشکوه روز جهانی قدس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تاکید سید حسن نصرالله بر برپایی باشکوه روز جهانی قدس

تاکید سید حسن نصرالله بر برپایی باشکوه روز جهانی قدس

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا : دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان این که رژیم صهیونیستی در کمین تحرکات حزب‌الله است، خواستار حضور گسترده مردمی در روز جهانی قدس شد.

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سومین شب از شب‌های پرخیر و برکت قدر به سخنرانی پرداخت.

سیدحسن نصرالله در این مراسم که به طور زنده از شبکه تلویزیونی المنار پخش شد، شهادت امیرالمومنین، علی ابن ابی‌طالب (ع) را به همه دوستداران آن امام همام تسلیت گفت.

وی گفت: من معمولاً در چنین شب‌هایی، منسجم با مناسبت‌ها سخن می‌گویم و به مسائل دنیوی و سیاسی که در طول سال مشغول آن هستیم، وارد نمی‌شوم.

سیدحسن نصرالله درباره تمایل سرشت انسانی به عدالت گفت: همه بشریت منتظر شکل‌گیری دولت عدل الهی در این کره زمین به دست بقیه‌الله (س) است و در این شب‌ها دعا می‌کنیم که «اللهم کن لولیک الحجه ابن الحسن (ع).

وی در ادامه به شرح و تبیین بخش‌هایی از خطبه‌های نهج‌البلاغه پرداخت.

دبیرکل حزب‌الله لبنان بر ضرورت حضور گسترده در روز جهانی قدس تأکید کرد و گفت: همان‌طور که آگاه هستید، روز جمعه روز جهانی قدس است که امام خمینی (ره) نام‌گذاری کرده‌اند. ما پیش از جنگ ژوئیه سال 2006 مراسم‌ بسیار بزرگی مانند نمایش‌های نظامی برگزار می‌کردیم که مورد توجه زیادی قرار می‌گرفت. پس از جنگ سال 2006 شرایط ما و اسرائیل تفاوت کرد؛ به گونه‌ای که در ارتباط با اسرائیل در وهله اول شرایط امنیتی مطرح است.

وی افزود: البته محاسبات سیاسی داخلی نیز مطرح بود اما مسأله اصلی مسأله امنیتی در ارتباط با اسرائیل بود. جنگ ژوئیه سبب انتقام‌گیری شدید بین ما و اسرائیل شد. اسرائیل در کمین همه ماست.اسرائیل در کمین فرماندهان، نیروها و موجودیت ماست و در این خصوص شهید فرمانده حاج عماد مغنیه و برادران دیگر را هدف قرار داد. از این رو، سرانجام ما به این شکل از برگزاری مراسم پایان دادیم زیرا منطق، عقل و مسئولیت شرعی حکم می‌کند زمانی که جبهه نامحدودی با دشمن غاصب و زخم خورده داریم که به دنبال انتقام جویی است، نباید هزاران نیروی نظامی، فرماندهان و نیروهای خود را در یک مکان جمع کنیم و به دشمن بگوییم بفرما! از این رو، از آن روز نحوه برگزاری این مراسم تغییر کرد. البته، این شکل از برگزاری مراسم انگیزه زیادی ایجاد می‌کرد و مردم می‌آمدند و حاضر می‌شدند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: مایلم خطاب به همه کسانی که در منازل و مساجد، به ویژه منطقه بیروت بزرگ، منطقه جبل و مناطق پیرامونی بیروت، ساکنان جنوب، منطقه بقاع، شمال و مناطق دور که تصویر من را از تلویزیون می‌بینند، بر ضرورت حضور گسترده در روز جمعه در مجتمع سیدالشهداء تأکید کنم. ما این مراسم را در آنجا برگزار می‌کنیم. امسال به علت تحولات منطقه باید توجه و عنایت ویژه و حضور متمایز همه ما برای احیای این مناسبت وجود داشته باشد تا بر مفاهیم آن تأکید شود که امام خمینی (ره) با نام‌گذاری این روز، بر آن تأکید کرد. ما به علت تحولات منطقه بیش از سالیان پیش به ویژه پس از سال 2006 نیازمند حضور متمایز در این مراسم هستیم. انتظار همیشگی من از شما چنین است که حضور شما بیان‌کننده این معانی و موضع و تعهد باشد.

10 مرداد 1392