h موزه ای عجیب در زیر زمین استکهلم سوئد + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

موزه ای عجیب در زیر زمین استکهلم سوئد + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,موزه ای عجیب در زیر زمین استکهلم سوئد + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,موزه ای عجیب در زیر زمین استکهلم سوئد + تصاویر

موزه ای عجیب در زیر زمین استکهلم سوئد + تصاویر

موزه ای عجیب در زیر زمین استکهلم سوئد + تصاویر

میز گردشگری LHVnews؛ یکی از مهم ترین تابلوهای موزه هنرهای استکهلم، طرح انتزاعی رنگی بوده که کل یک ایستگاه را در مرکز استکهلم در بر گرفته است. این تابلو توسط "اولریک سموئل سان" در سال 1977 ایجاد شد و در سال 1987، مواردی به آن افزودند.

خطوط سبز، قرمز و سفید در کف موزه را همین هنرمند در سال 1977 طراحی نمود. این اثر الهام گرفته از "باغ پادشاهان" است؛ پارکی که به دوران "چارلز سیزدهم" در قرن 17 میلادی تعلق دارد. نوارهای سبز، نماد باغ های سبز باروک، خطوط قرمز، نماد مسیرهای پیاده روی و خطوط سفید نماد مجسمه های مرمر باغ است.

هم چنین در این موزه، آثاری از کاوش های باستان شناسی مربوط به مجموعه موزه هنرهای ملی سوئد به چشم می خورد. چراغ های خیابانی قرن 17، ستون های مرمر و مجسمه های سنگی کاخ ماکالوس، در این موزه به نمایش درآمده اند.

روی یک دیوار، طرح جنگلی سبز را با اسپری کشیده اند. این نقاشی در سال 1975 در اوج دوران صنعتی سوئد، خلق شد که انعکاس مسائل سیاسی دهه 1970 است.

در یکی از ایستگاه ها، مجسمه ها و نشانه هایی با رنگ های روشن حلقه های المپیک و به شکل رنگین کمان به تصویر آمده اند. این اثر در سال 1973 برای گرامی‌داشت المپیک 1912 در استادیوم استکهلم خلق شد.

7 مرداد 1392