h تاج : کی روش فکر میکند ما تابحال جام جهانی را ندیده ایم ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تاج : کی روش فکر میکند ما تابحال جام جهانی را ندیده ایم !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تاج : کی روش فکر میکند ما تابحال جام جهانی را ندیده ایم !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تاج : کی روش فکر میکند ما تابحال جام جهانی را ندیده ایم !

تاج : کی روش فکر میکند ما تابحال جام جهانی را ندیده ایم !

باید‌های کارلوس کرش، یعنی همان خواسته‌هایی که او از آنها به عنوان حداقل نیازهای تیم ملی در راه حضوری پرافتخار در جام‌جهانی یاد کرد، عملی نخواهد شد. این را مهدی تاج در جلسه مشترک با کرش، به سرمربی تیم ملی گفت تا او از الان بداند برای پیشبرد برنامه‌هایش باید تعامل بیشتری با سازمان لیگ و باشگاه‌های لیگ برتری داشته باشد. همه آنچه که کرش در جمع خبرنگاران به عنوان درخواست مطرح کرد، اینها بودند: لیگ برتر 22 فروردین سال آینده تمام شود و همه ملی‌پوشان از این تاریخ به بعد در اختیار تیم ملی باشند. جام‌حذفی هم بعد از پایان لیگ برتر برگزار شود. این یعنی استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و فولاد بدون ملی‌پوشان خود در دو هفته پایانی لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند و تیمی پرمهره چون پرسپولیس هم بدون نفرات ملی‌پوش خود در جام حذفی به میدان برود.

هرچند چنین درخواست‌هایی، خیلی زود با واکنش برخی مربیان لیگ برتر مواجه شد، اما آنچه باعث ناراحتی رئیس و دیگر اعضای سازمان لیگ شد لحن صحبت کرش و برخی توهین‌ها بود؛ مثل این جمله که برنامه لیگ را راننده سازمان لیگ نوشته است. مهدی تاج با انتقاد از اظهارات سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، ادبیات کرش را بسیار بد دانست و گفت: بعد از دیدار با قطر، کرش به سازمان لیگ آمد و به دلیل برنامه‌ریزی خوب سازمان لیگ از ما مقابل دوربین‌های تلویزیونی تشکر کرد. ادبیات کرش در مصاحبه روز شنبه‌اش بسیار بد بود. ما نمی‌توانیم جام‌حذفی را برگزار نکنیم. این‌که باشگاه‌های ما در لیگ قهرمانان آسیا بدون ملی‌پوشان‌شان به میدان بروند هم عملی نیست. این باشگاه‌ها نیز نماینده ایران در رقابت‌های آسیایی هستند. مگر می‌شود که من مدیر باشگاهی باشم و به من بگویند که لیگ را بدون بازیکنان تیم ملی ادامه بدهید؟ این کار اصلا منطقی نیست. در ضمن 32کشور به جام‌جهانی راه پیدا می‌کنند و ما تنها نیستیم، بنابراین منطقی نیست لیگ را خیلی زود تعطیل کنیم. شاید کرش فکر کرده ما برای اولین بار است که به جام‌جهانی می‌رویم که چنین صحبت‌هایی را بیان کرده است.

تاج در مورد این‌که کرش بیان کرده برنامه سازمان لیگ را شاید راننده سازمان لیگ نوشته، گفت: علی کاظمی از چهره‌های شناخته شده در فوتبال ایران است که قبل از انقلاب و در جام تخت جمشید هم کار برنامه‌ریزی لیگ را انجام می‌داده است. او با من صحبت کرد و گفت نظر شما در مورد این صحبت‌ها چیست که گفتم برنامه خوبی داریم و آن را هم اجرایی می‌کنیم.

وی افزود: روز گذشته تمام مدیران باشگاه‌ها با من تماس گرفتند و می‌خواستند پاسخ کرش را بدهند، اما به آنها گفتم شما سکوت کنید من خودم پاسخ او را خواهم داد. ظاهرا کرش از لغو اردوی تیم ملی عصبانی بوده که این همه صحبت کرده است. من امروز به فوتبال نیامده‌ام و 20 سال است که در فوتبال حضور دارم. همان‌طوری که فصل گذشته با وجود همه اعتراض‌ها مقابل باشگاه‌ها ایستادیم و لیگ را به پایان رساندیم امسال هم لیگ برتر و جام حذفی را برگزار خواهیم کرد و اردوهای تیم ملی هم به موازات آن برگزار می‌شود.

کرش: باز هم حمایت می‌شوم

پس از واکنش سازمان لیگ به اظهارات سرمربی تیم ملی، دیروز کارلوس کرش، علی کفاشیان و مهدی تاج طی نشستی به بررسی مسائل پیش آمده پرداختند. نشستی که کرش درباره آن در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه ابتدا سوءتفاهمات به وجود آمده را برطرف کردیم. معتقدم شفاف و رو در رو باید مسائل را در میان بگذارم و من هم شفاف توضیحاتم را ارائه دادم. در بخش دوم هم درباره برنامه لیگ صحبت کردیم.

وی تصریح کرد: شکی نیست که بدون حمایت نمی‌توانیم به کارهای لازم برسیم و کار خود را پیش ببریم. بدون لیگ پویا نمی‌توانیم تیم ملی خوب داشته باشیم. جام حذفی هم باید خوب اجرا شود و این مهم است که این دو به خوبی اجرا شوند که پس از آن می‌توانیم تیم ملی خوبی داشته باشیم.

وی افزود: با صحبت‌هایی که امروز انجام شد تنها یک مشکل باقی می‌ماند و آن هم تاریخ برگزاری بازی‌های لیگ قهرمانان آسیاست که در اختیار فدراسیون، سازمان لیگ و من نیست و متاسفانه این موضوع هم دست ما نیست. در مجموع باید راهکار مناسبی در نظر گرفت که از منافع تیم ملی حمایت شود. نقطه نظرات خود را و برنامه‌های پیش‌بینی شده را به سازمان لیگ تحویل دادیم و هیچ شکی ندارم که از سوی سازمان لیگ و فدراسیون همان‌طور که در گذشته حمایت می‌شدم اکنون هم این روال ادامه دارد.

7 مرداد 1392