h خشم اسرائیل از دیدار مقامات حزب الله با اتحادیه اروپا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خشم اسرائیل از دیدار مقامات حزب الله با اتحادیه اروپا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خشم اسرائیل از دیدار مقامات حزب الله با اتحادیه اروپا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خشم اسرائیل از دیدار مقامات حزب الله با اتحادیه اروپا

خشم اسرائیل از دیدار مقامات حزب الله با اتحادیه اروپا

به گزارش خبرگزاری فارس، شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه خبری الحرة با ادعای اینکه بیشتر ساکنان سرزمین‌های اشغالی تلاش‌های سازشکارانه با فلسطینی ها را تایید می‌کنند، گفت که امروز تحقق سازش بین دو طرف به یک خواسته جهانی تبدیل شده است.

پرز با استقبال از تلاش‌های بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رسیدن به توافقی مقدماتی برای بازگشت به میز مذاکرات گفت که با وجود مخالف برخی اسرائیلی‌ها با راهکار حل تشکیل دو دولت اما بیشتر عناصر کنیست الان موافق روند سازش هستند.

وی با گرفتن ژست سازشکارانه مدعی شد که اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها بخشی از جهان هستند و جهان به دنبال جنگ و درگیری نیست و به دنبال ایجاد صلح و سازش است.

پرز که از دیدارهای مقامات اروپایی با رهبران حزب الله لبنان در این کشور خشمگین بود، خواستار قرار دادن شاخه نظامی و سیاسی این حزب در لیست ترور شد و گفت که حزب‌الله به صورت کامل حزبی نظامی است.

وی در مورد سوریه نیز ابراز عقیده کرده و گفت: مشکل در سوریه این است که جایگزینی برای حاکمیت در این کشور وجود ندارد، بشار اسد الان کنترل بخش‌هایی از کشور را در دست دارد و معارضان نیز بخش‌هایی را در اختیار دارند.

پرز با تلاش برای افزایش عمق درگیری‌ها بین کشورهای عربی گفت که باید سازمان ملل به اتحادیه عرب فشار وارد کند تا نیروهای خود را به داخل سوریه وارد کنند تا بتوانند دولت موقت را در این کشور تشکیل دهند.

رئیس رژیم صهیونیستی از تحولات اخیر مصر نیز سخن گفته و با این ادعا که نمی‌خواهد در امور داخلی مصر دخالت کند، تنها به این نکته بسنده کرد که اسرائیل به توافق سازش میان دو طرف متعهد باقی خواهد ماند.

4 مرداد 1392