h گزارش نتایج هفته اول لیگ برتر 92-93 - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گزارش نتایج هفته اول لیگ برتر 92-93,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گزارش نتایج هفته اول لیگ برتر 92-93,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گزارش نتایج هفته اول لیگ برتر 92-93

گزارش نتایج هفته اول لیگ برتر 92-93

در چهار دیدار همزمان از هفته اول لیگ برتر تیم‌های سپاهان، صبای قم به پیروزی رسیدند و راه آهن برابر تیم ۱۰ نفره مس کرمان و داماش مقابل سایپا متوقف شدند.

دیدار فجرسپاسی و نفت تهران به دلیل قطع برق با 20 دقیقه تاخیر آغاز شد که با برتری یک بر صفر نفت تمام شد.

پیروزی دو بر یک استقلال در تبریز

دیدار گسترش فولاد برابر استقلال با برتری ابی های تهرانی به پایان رسید.

گلهای این دیدار را مهرداد بایرامی در دقیقه 19 برای گسترش فولاد، آرش برهانی در دقیقه 33 و فرهاد مجیدی در دقیقه 89 برای استقلال به ثمر رساندند.

گسترش فولادی ها که نخستین تجربه لیگ برتریشان را تجربه می کردند در نیمه نخست تلاش داشتند با بازی سرعتی دفاع استقلال را باز کنند که تا حدی هم در این امر موفق بودند. با اینحال اولین فرصت جدی بازی را استقلال از دست داد. پاس در عمق پژمان نوری در حالی به آرش برهانی رسید که این بازیکن در مصافی تک به تک قرار داشت و ضربه او از کنار تیرک افقی راهی اوت شد. در ادامه گسترش فولادی ها کمی بر بازی مسلط تر شدند

گل تیم گسترش فولاد در دقیقه 18 توسط مهرداد بایرامی از روی یک ضربه ایستگاهی مستقیم ار فاصله 45 متری با اشتباه رحمتی به ثمر رسید

در ادامه و در دقیقه 33 بود که بازهم ارسال خسرو حیدری برای آرش برهانی موقعیت خوبی را فراهم ساخت که ضربه قیچی برهانی با برخورد با خالد شفیعی دوباره برابر خودش ظاهر شد و این بازیکن در حالتی دراز کش توپ را به سمت دروازه گسترش فولاد زد تا گل تساوی این دیدار به ثمر برسد.

با آغاز نیمه دوم بازی برابری از سوی دو تیم ارائه شد و تلاش های دو تیم برای گلزنی ناکام بود. آثار بدنسازی بر روی بدن های بازیکنان دو تیم مشهود بود و بهترین فرصت در نیمه دوم را خالد شفیعی در دقیقه 57 برای گسترش فولاد از دست داد. این بازیکن از برگشت یک ضربه کاشته، فرصت مناسبی را بدست آورد که ضربه او از مقابل دروازه راهی اوت شد. در دقایق پایانی این دیدار درحالیکه استقلال ده نفره کار را دنبال می کرد روی حرکت تیمی توانست توسط فرهاد مجیدی به گل برد تا حساب کار دو بر یک به سود استقلال شود.

بازیکنان استقلال: سیدمهدی رحمتی، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، هاشم بیگ‌زاده، خسرو حیدری، جی لوید ساموئل، پژمان نوری (احمد جمشیدیان در دقیقه‌ی 64)، سیاوش اکبرپور، آرش برهانی (فرهاد مجیدی در دقیقه‌ی 55) و محمد قاضی.

گسترش فولاد: محسن فروزان، میثم نقی‌زاده، مهدی قریشی، سامان نریمان جهان، مهرداد بایرامی، سید امید نظامی‌پور، احمد کامدار (دیگو چاواری در دقیقه‌ی 67)، امیر تیزرو، خالد شفیعی، سعید آقائی (رسول خطیبی در دقیقه‌ی 54)، ایمان موسوی.

پرسپولیس طلسم شکنی کرد !

با پیروزی شب گذشته پرسپولیس مقابل تراکتورسازی، بالاخره طلسم شکست های پی در پی قرمزپوشان پایتخت مقابل قرمزپوشان تبریزی شکسته شد

پرسپولیسی ها پیش از این در 5 بازی متوالی به تراکتورسازی باخته بودند و حالا می توانند این پیروزی با ارزش را جشن بگیرند. جالب اینکه بدانید آخرین برد پرسپولیس مقابل تراکتورسازی، در بازی افتاحییه لیگ دهم رقم خورده بود و جالب تر اینکه در ان بازی همین علی دایی روی نیمکت قرمزپوشان حضور داشت. در ان بازی غلامرضا رضایی تک گل پرسپولیس را در دقیقه 46 به ثمر رساند و اینبار تک سید صالحی که فصل گذشته در دو بازی رفت و برگشت دروازه پرسپولیس را با پیراهن تراکتورسازی باز کرده بود، پیروزی را برای دایی به همراه آورد.

پیروزی سپاهان، صبای قم و توقف راه‌آهن و داماش

در چهار دیدار همزمان از هفته اول لیگ برتر تیم‌های سپاهان، صبای قم به پیروزی رسیدند و راه آهن برابر تیم ۱۰ نفره مس کرمان و داماش مقابل سایپا متوقف شدند.

چهار دیدار همزمان از ساعت 22 در هفته اول لیگ برتر آغاز شد. دیدار فجرسپاسی و نفت تهران به دلیل قطع برق با 20 دقیقه تاخیر آغاز شد که با برتری یک بر صفر نفت تمام شد.

نتایج نهایی این چهار مسابقه به شرح زیر است:

* سپاهان 2- فولاد خوزستان صفر

گل ها : محمد غلامی دقیقه 42 و علی حمودی دقیقه 4+90

این دیدار به دلیل رای کمیته انضباطی بدون تماشاگر برگزار شد.

*صبای قم یک - ملوان صفر

گل‌: رضا عنایتی دقیقه 21( پنالتی)

احمد آهی در دقیقه 21 از ملوان اخراج شد.

*داماش گیلان یک - سایپا یک

گل: سجاد شهباز زاده (15 ) برای سایپا و علیرضا نظیف کار برای داماش در دقیقه 4+90

بابک حاتمی از تیم سایپا در دقیقه ۸۶ اخراج شد.

این مسابقه 8 دقیقه وقت اضافه داشت.

راه آهن صفر - مس کرمان صفر

اسماعیل شیرازی در دقیقه 63 از مس کرمان اخراج شد

4 مرداد 1392