h تایید خبر مرگ سه کوهنورد گمشده ایرانی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تایید خبر مرگ سه کوهنورد گمشده ایرانی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تایید خبر مرگ سه کوهنورد گمشده ایرانی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تایید خبر مرگ سه کوهنورد گمشده ایرانی

تایید خبر مرگ سه کوهنورد گمشده ایرانی

تایید خبر مرگ سه کوهنورد گمشده ایرانی

ستاد پیگیری وضعیت کوهنوردان در بردوپیک. بختیاری مسئول ستاد است. تماس ایشان، حکایت از یک خبر بد دارد؛ از نظر تیم‌های جستجو کننده متاسفانه مرگ بچه‌ها تایید شده است. بختیاری در تکمیل حرف‌هایش می‌گوید: «آقای منظور حسین» رییس فدراسیون کوهنوردی پاکستان از دوستان نزدیک من است و خودش هم کوهنورد. شک نکنید ایشان هر کاری که از دستشان بر می‌آمد را انجام داده‌اند. ما علاوه بر این آقای توماس را استخدام کردیم تا با تیم همراهمش به دنبال بچه‌ها باشد.

حتی روز سه شنبه هم دوباره هلی کوپتری را به پرواز درآوردیم که متاسفانه این هلی کوپ‌تر تا ارتفاع ۶۳۰۰ متر بیشتر نتوانست پرواز کند. حرف توماس برای من قابل قبول است. او دوشنبه شب گفت که بچه‌ها مرده‌اند و از این به بعد باید دنبال اجساد آن‌ها بود. ما تمام تلاش خودمان را می‌کنیم تا هر طور شده بچه‌ها را پیدا کنیم. هر اتفاقی ممکن است بیفتد، شاید از دید توماس و بقیه مرگ گریبان کوهنوردان ما را گرفته باشد اما ما دست از تلاشمان بر نخواهیم داشت.

او این را گفت و با اشاره به آخرین عکسی که از منطقه گرفته شده است ادامه داد: «آخرین باری که آیدین با ما تماس داشته را پیدا کرده‌ایم اما باز هم این نقطه، محل دقیق اقامت آن‌ها نیست. ممکن است آیدین بی‌هوش شده باشد یا بی‌سیم از دستش پرت شده باشد. آن‌ها در ارتفاع ۷۰۰۰ هزار متری بوده‌اند تقریبا نزدیک ماه! شرایط در آنجا واقعا سخت است. ما احتمال داده‌ایم که بچه‌ها آنجا باشند. باز هم می‌گویم که تمام تلاش خودمان را برای پیدا کردن کوهنوردان ایران انجام خواهیم داد.»

3 مرداد 1392