h عارف : با کودتاچیان صحبتی ندارم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عارف : با کودتاچیان صحبتی ندارم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عارف : با کودتاچیان صحبتی ندارم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عارف : با کودتاچیان صحبتی ندارم

عارف : با کودتاچیان صحبتی ندارم

احمد عارف سخنگوی اخوان المسلمین مصر در گفت‌وگو با خبرگزاری آکی ایتالیا گفت: خبرها درباره میانجیگری النهضه تونس در بحران مصر به طور کلی بی اساس است زیرا از طرف اخوان المسلمین هیچ گفت‌وگویی با النهضه تونس نشده است همان گونه که هیچ گفت‌وگویی با کودتاچیان و رهبران کودتای نظامی نداشته‌ایم.

وی جماعت اخوان المسلمین را بخشی از ائتلاف مخالفان کودتا دانست و گفت: مخالفان کودتا در قالب ائتلافی با عنوان «ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت و مخالفت با کودتا» فعالیت می‌کنند و اخوان‌المسلمین تنها یکی از اعضای این ائتلاف است.

عارف تصریح کرد: در چارچوب حمایت از دولت مدنی و قانونی همچنان کودتای نظامی و کشتار معترضان را که در تظاهرات مسالمت آمیز حضور داشتند، محکوم می کنیم.

وی تاکید کرد: موضع اخوان‌المسلمین در قبال تحولات کنونی در مصر روشن است، ‌ما با کسانی که قدرت را غصب کرده‌اند یا سرپوش گذاری قانونی بر عملکردهای غیر قانونی خود هستند و از طرح ها و میانجیگری ها سخن می گویند، وارد گفت‌وگو نمی شویم.

سخنگوی اخوان المسلمین گفت: در عین حال ائتلاف مخالفان دست خود را به سوی آنان که با احترام به مشروعیت سیاسی در کشور طرح هایی را برای حل مشکل ارائه می کنند، دراز می کند.

2 مرداد 1392