h چگونه روی فرزندمان نفوذ داشته باشیم ؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

چگونه روی فرزندمان نفوذ داشته باشیم ؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,چگونه روی فرزندمان نفوذ داشته باشیم ؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,چگونه روی فرزندمان نفوذ داشته باشیم ؟

چگونه روی فرزندمان نفوذ داشته باشیم ؟

مطلبی راکه می خوانید راهنمایی برای مختصر ومفید حرف زدن و صحبت موثر است.

هیچ فرمول جادویی برای بزرگ کردن فرزندان نیست.هیچ روشی هم نیست که در تمام مواقع موثر واقع شود. از آن گذشته یک روش واحد برای همه بچه ها یک جور اثر نمی گذارد.

اختصار را رعایت کنید.

اگر عبارتتان بیش از اندازه کلی و عمومی باشد و یا در یک جمله عبارات مختلفی را مخابره کنید کودک پیام را از دست می دهد و یا آن را گم می کند. این هیچ ارتباطی با هوش ندارد. به این فکر کنید که چه می خواهید بگویید. بعد حرفتان را ساده و مستقیم بزنید و توضیح بیش از اندازه ندهید. هر چه سن کودک بیشتر باشد توضیحات منسجم تر و پیچیده تر می شود. گفتن توام با ملایمت "این قابل قبول نیست" یا "از رفتارت ناراحت شدم" به مراتب از فریاد کشیدن مناسبتر است.

از موضوع خارج نشوید.

توجه داشته باشید که در نظام تعلیم و تربیت کودکان جایی برای بدگویی و ناسزا نیست. واژه های "هرگز" و "همیشه " به شخصیت کودک برچسب می زند و شخصیت و منش کودک را زیر سوال می برد. قضاوت و انتقاد نکنید. مسئولیت حل مشکل را برعهده کودک بگذارید. به خاطر داشته باشید که بچه ها از آن نسخه برداری میکنند. برای اینکه از انواع برچسب زدنها دور بمانید به موضوع توجه کنید. به شکلی مثبت از استعداد و یا مهارت فرزندان خود در لحظه اکنون تعریف کنید.

لبهایتان را ببندید.

وقتی کودکی تصمیمی می گیرد و یا اتفاقی روی می دهد سکوت بهترین واکنش است. بگذارید بچه ها نتایج انتخابهای خود را ببیند. به جای گفتن "من که به تو گفتم " دهانتان را ببندید. سکوت به بچه ها انگیزه بیشتری می دهد و شرایطی را فراهم می سازد که از تجربه خود درس بگیرد.

چگونه توجه بچه ها راجلب کنیم و روی آنها نفوذ داشته باشیم.

فکر نکنید هر چه بیشتر تکرار کنید بچه ها بیشتر متوجه می شوند و بیشتر همکاری می کنند. وقتی با فرزندتان حرف می زنید با او تماس چشمی برقرار کنید. این گونه نیاز به تکرار به حداقل می رسد و بهتر می توانید حرفهایتان را انتقال دهید. نگذارید شخصی ثالث پیام شما را منتقل کند. به لحن صدایتان توجه کنید. تا می توانید ملایم و راحت حرف بزنید. وقتی توصیه ای را بارها تکرار می کنیم اثر بخشی خود را از دست می دهد و شنونده شما را می رنجاند.

1 مرداد 1392