h ممنوعیت دسترسی به سایت های پورنو در انگلیس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ممنوعیت دسترسی به سایت های پورنو در انگلیس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ممنوعیت دسترسی به سایت های پورنو در انگلیس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ممنوعیت دسترسی به سایت های پورنو در انگلیس

ممنوعیت دسترسی به سایت های پورنو در انگلیس

بی بی سی خبر داد : دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا قرار است اعلام کند که سرویس دهندگان اینترنت در این کشور از این پس موظف خواهند بود اصل را بر عدم دسترسی مشترکان خود به سایت‌های پورنوگرافی قرار دهند، مگر اینکه مشترکی درخواست کند که به این سایت‌ها دسترسی داشته باشد.

دسترسی به فیلم های پورنوگرافی که صحنه تجاوز را باز سازی می کنند نیز ممنوع خواهد شد.

مقررات جدید که در حال حاضر در اسکاتلند اجرا می شود، از این پس در ولز و انگلستان هم لازم الاجرا خواهد بود.

مقررات جدید با استقبال گروه های حقوق زنان و دانشگاهیانی رو به رو شده است که خواهان ممنوعیت "پورنوگرافی تجاوز" شده بودند.

آقای کامرون در سخنرانی خود هشدار می دهد که دسترسی آنلاین به پورنوگرافی "مخرب کودکی" است. محدودیت جدید برای مشترکان جدید و فعلی اعمال می شود.

وبسایت های پورنوگرافی به طور خودکار برای مشترکان جدید مسدود می شود، مگر اینکه با انتخاب خود این محدودیت را رفع کنند.

به زودی با میلیون ها مشترک اینترنت در بریتانیا توسط سرویس دهنده های اینترنت تماس گرفته می شود و از آنها خواسته خواهد شد که "فیلترهای خانوادگی" را انتخاب کنند و یا آزادانه به وب سایت های پورنوگرافی دسترسی داشته باشند.

هدف از این تغییرات این است که تسلط والدین بر نحوه استفاده فرزندانشان از اینترنت را افزایش دهد و از احتمال مواجهه اتفاقی کودکان با سایت های پورنوگرافی بکاهد.

کلر پری، نماینده پارلمان بریتانیا و مشاور آقای کامرون به بی‌بی‌سی گفته است که برای مشترکانی که خود شخصا اعمال محدودیت و یا رفع از آن را انتخاب نکنند، این محدودیت ها به طور خودکار بر روی اینترنت اعمال می شود.

مطابق قوانین جدید، تهیه کنندگان و پخش کنندگان پورنوگرافی آنلاین باید دقیقا همان مقرراتی را رعایت کنند که در حال حاضر برای فیلم های پورنوی قابل خرید در فروشگاه ها اعمال می‌ شود.

1 مرداد 1392