h افزایش وزن نامحسوس در ماه رمضان - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

افزایش وزن نامحسوس در ماه رمضان,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,افزایش وزن نامحسوس در ماه رمضان,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,افزایش وزن نامحسوس در ماه رمضان

افزایش وزن نامحسوس در ماه رمضان

دکتر نسرین کرمی متخصص تغدیه در گفت‌وگو ایسنا افزود: برخی از افراد تصور می کنند به دلیل این که 17 ساعت بدون آب و غذا سپری کرده‌اند در زمان افطار و سحر می‌توانند به هر اندازه که دوست دارند غذا مصرف کنند.

وی اظهارداشت: اکثر افرادی که به اندازه کافی و لازم در طول ماه رمضان به بدن خود مواد مورد نیاز می رسانند بعد از این ماه نه اضافه وزن پیدا می کنند و نه لاغر می شوند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد به دلیل عدم رعایت رژیم غذایی مناسب با پایان این ماه برخلاف تصور خود با افزایش وزن مواجه می شوند.

وی افزود: استفاده از غذاهای چرب و شیرین بلافاصله پس از افطارعاملی است که بدون شک باعث افزایش وزن روزه دار خواهد شد .

این دکتر متخصص ابراز داشت: افراد در طول ماه رمضان باید به اندازه نیاز بدنشان مواد غذایی ویتامین دار، پروتئین دار مصرف کنند و فکر نکنند چون 17 ساعت روزه دار هستند حجم زیاد غذای مصرفی شان جذب بدن نمی شود.

دکتر کرمی تصریح کرد: روزه داران باید روزه خود را با آب ولرم و یک قطعه خرما باز کنند و در فاصله افطار تا سحر سایر مواد لازم بدن را مصرف کنند.

وی ابراز داشت: روزه داران مصرف هشت لیوان آب را در این فاصله فراموش نکنند چراکه کمبود آب در بدن آسیب‌های جدی به بافت‌ها وارد می سازد.

وی در پایان گفت: معمولا سفره‌های افطار خانواده‌های ایرانی رنگین است اما روزه داران باید در خوردن دقت کنند و اگر به عنوان مثال در زمان افطار سوپ میل کرده‌اند دیگر آش یا حلیم مصرف نکنند.

29 تیر 1392