h اندونزی صدور ویزا برای ایرانیان را محدودتر کرد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اندونزی صدور ویزا برای ایرانیان را محدودتر کرد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اندونزی صدور ویزا برای ایرانیان را محدودتر کرد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اندونزی صدور ویزا برای ایرانیان را محدودتر کرد

اندونزی صدور ویزا برای ایرانیان را محدودتر کرد

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که اندونزی صدور ویزا در مرزهای این کشور برای شهروندان ایرانی را متوقف خواهد کرد. یک مقام اداره‌ی مهاجرت اندونزی دلیل این امر را قاچاق مواد مخدر از سوی تعداد قابل توجهی مسافر ایرانی و سوء استفاده از تسهیلات صدور ویزا برای ایرانیان در اندونزی برای رسیدن به استرالیا و تقاضای پناهندگی از این کشور اعلام کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس امیر سیام سادین، وزیر دادگستری و حقوق بشر اندونزی روز پنج‌شنبه (۱۸ ژوئیه) با امضای بخشنامه‌ای تصویب کرد که از این پس شهروندان ایرانی باید قبل از سفر به اندونزی از سفارت‌خانه‌های این کشور در محل اقامت خود درخواست ویزا کنند. از سال ۲۰۰۵ برای ایرانیان به محض ورود به خاک اندونزی در فرودگاه و در روندی آسان‌تر ویزا صادر می‌شود.

قانون تازه‌ی صدور ویزا برای ایرانیان از تاریخ ۲۰ ماه اوت سال جاری (۲۰۱۳) اجرایی خواهد شد. ماریتو هادی، سخنگوی اداره‌ی مهاجرت اندونزی به آسوشیتدپرس گفت:«بسیاری از ایرانیان از امکان صدور ویزای آسان اندونزی سوء استفاده کرده‌اند.»

28 تیر 1392