h خانوم ها دوغ نخورند ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خانوم ها دوغ نخورند !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خانوم ها دوغ نخورند !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خانوم ها دوغ نخورند !

خانوم ها دوغ نخورند !

مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد لبنیاتی مانند ماست و دوغ باعث می‌شوند تا خانم‌ها به فقر آهن دچار شوند.

بهترین زمان برای مصرف لبنیات در صبحگاه و شب قبل از خواب است و پزشکان توصیه می‌کنند خانم ها در طول روز کمتر از لبنیات استفاده کنند.

بیشترین زمان جذب آهن لبنیات در صبحگاه و شب است و در غیر این صورت مواد پروتئینی کلسیمی و آهن موجود در لبنیات هرگز در بدن خانم‌ها جذب نمی‌شود.

پوکی استخوان در خانم‌ها از دیرباز مورد توجه قرار داشته است اما به علت آنکه بیماری خاموشی است کمتر خانم‌ها آن را پیگیری می‌کنند.

پزشکان توصیه می‌کنند خانم‌ها همراه غذا دوغ و ماست نخورند و سعی کنند در سال یک بار آزمایش تراکم استخوان را انجام دهند.

پزشکان همچنین توصیه می‌کنند والدین همراه غذا به کودکان ماست ندهند در غیر این صورت کودک دچار شکستگی‌های استخوان می‌شود و از سقف رشد او کاسته می‌شود.

در سنین بالای 50سال ریسک شکستگی‌های شایع از پوکی استخوان در استخوان بالای پا، مهره‌های کمر و انتهای استخوان ساعد افزایش پیدا می‌کند که در خانم‌ها 40درصد و در آقایان 12درصد است.

مطالعات اولیه واحد استئوپروز مرکز تحقیقات روماتولوژی دانشگاه تهران نشان می‌دهد که متأسفانه دانسیته استخوان (تراکم استخوان) در ایرانیان نسبت به استانداردهای بین‌المللی کمتر است.

در خانم‌ها این دانسیته در ستون فقرات 5/6 درصد و استخوان بالای پا 4/5 درصد پایین‌تر است و در آقایان این کاهش در ستون مهره‌ها به طور متوسط 8/13 درصد و در استخوان بالای پا 6/4 درصد است.

28 تیر 1392