h پیراهن آستین بلند از گرما زدگی جلوگیری میکند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پیراهن آستین بلند از گرما زدگی جلوگیری میکند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پیراهن آستین بلند از گرما زدگی جلوگیری میکند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پیراهن آستین بلند از گرما زدگی جلوگیری میکند

پیراهن آستین بلند از گرما زدگی جلوگیری میکند

دکتر بسائی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب افزود: سرگیجه، احساس تهوع، افت فشار خون و مهمتر از همه ضعف و بی‌حالی از نشانه‌های گرمازدگی هستند که افراد در صورت مشاهده باید با آب سرد حمام کرده، مایعات فراوان بنوشند و میوه‌هایی نظیر گوجه فرنگی بخورند.

وی تصریح کرد: گرمازدگی در مراحل شدید و اختلال بدن می‌تواند منجر به مرگ نیز بشود.

بسائی ادامه داد: عدم درمان گرمازدگی می‌تواند به کاهش پتاسیم و اختلالات قلبی منجر شود و در صورت مشاهده گرفتگی عضلانی، تهوع و تعریق بیش از حد باید با مراجعه به پزشک و وصل سرم تحت مراقبت قرار گرفت.

وی افزود: افرادی که مدت زیادی را زیر آفتاب سپری می‌کنند باید از کلاه و لباس آستین بلند و کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنند و برای جلوگیری از گرمازدگی مایعات فراوان بنوشند و منتظر تشنگی نشوند.

این پزشک خاطرنشان کرد: افرادی که فعالیت بدنی زیادی در گرما دارند باید غذاهای آبکی و با پتاسیم بالا مصرف کنند و از خوردن غذاهای چرب بپرهیزند، همچنین افرادی که مبتلا به فشار خون بالا نیستند باید نمک بیشتری استفاده کنند.

26 تیر 1392