h قوانین سیم‌ کارت‌ های خارجی در کشور - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قوانین سیم‌ کارت‌ های خارجی در کشور,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قوانین سیم‌ کارت‌ های خارجی در کشور,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قوانین سیم‌ کارت‌ های خارجی در کشور

قوانین سیم‌ کارت‌ های خارجی در کشور

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا : با افزایش تقاضا برای خرید سیم‌ کارت‌ های تلفن‌ همراه خارجی در کشور، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ضوابط و دستورالعمل فروش سیم‌ کارت‌ های تلفن‌ همراه خارجی در داخل کشور را تصویب کرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام خبر فوق گفت: این مصوبه در راستای حمایت از حقوق مشترکین و افزایش رضایت آنها و همچنین جلوگیری از بروز مشکلات فنی و امنیتی احتمالی ناشی از فروش سیم‌کارتهای خارجی و ضابطه‌مند شدن فعالیت عاملین فروش و امکان کنترل و نظارت برفعالیت آنها تدوین و تصویب شد.

محمدعلی فرقانی افزود: براساس این مصوبه، فروشندگان سیم‌کارت‌های تلفن‌همراه خارجی در کشور برای ارائه خدمات پشتیبانی و اطلاع‌رسانی شرکتهای خارجی صادرکننده سیم‌کارت‌ باید از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی مجوز دریافت کنند.

وی افزود: فروش سیم‌کارت‌های شبکه‌های ماهواره‌ای جز خدمات موضوع ضوابط فروش سیم‌کارت‌های تلفن‌ همراه خارجی در داخل کشور نبوده و فروش سیم‌کارت‌هائی که با استفاده از رومینگ، از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای نظیر ثریا، اینمارست و... امکان ارائه خدمت دارند ممنوع است.

دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با اشاره به اینکه مدت اعتبار مجوز برای ارائه سیم‌کارت‌های خارجی دو سال است، تصریح کرد: متقاضی این نوع مجوز باید شرکت غیردولتی بوده و در ایران به ثبت رسیده باشد و تا پایان مدت اعتبار مجوز، ماهیت حقوقی خود را حفظ کند.

24 تیر 1392