h جشن بلوغ ژاپنی ها چیست ؟ + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جشن بلوغ ژاپنی ها چیست ؟ + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جشن بلوغ ژاپنی ها چیست ؟ + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جشن بلوغ ژاپنی ها چیست ؟ + تصاویر

جشن بلوغ ژاپنی ها چیست ؟ + تصاویر

جشن بلوغ ژاپنی ها چیست ؟ + تصاویر

جشن بلوغ یا سي‌ جين‌ نوهی (Sei jin no Hi) دوشنبه 14 ژانویه 2013 در ژاپن برگزار شد.

در اين جشن که در دومين دوشنبه نخستين ماه سال ميلادي برگزار ‌شد، جوانان ژاپني که به سن بيست سالگی رسيده‌ بودند به طور رسمي بلوغ خود را اعلام کرده و آن را جشن گرفتند.

در صبح روز جشن بلوغ، پسران ژاپني با پوشيدن لباس‌هاي رسمي و دختران با پوشيدن کيمينوهاي خاص و بسيار گرانقيمت در مجامع عمومي ظاهر شدند و مورد استقبال و توجه مردم قرار ‌گرفتند.

در بعد از ظهر اين روز نيز جوانان شرکت کننده در جشن با حضور در زيارتگاه‌ها و معابد مقدس به عبادت ‌پرداختند و با نوشتن آرزوهاي خود، آينده‌اي همراه با سعادت و نيکي براي خود طلب ‌کردند.

گفتنی است تاريخچه جشن بلوغ در ژاپن به قرن هشتم ميلادي برمي‌گردد و از سال 1948 به طور رسمي در تقويم اين کشور ثبت شده است.

اين جشن تا سال 1999 در 15 ژانويه برگزار مي‌شد ولي از سال 2000 مطابق با نظام انتقال تعطيلات به روزهاي دوشنبه در ژاپن، اين جشن در دومين دوشنبه سال جديد برگزار مي‌شود.

در برخی سایت ها و صفحات شبکه های اجتماعی متاسفانه تصاویر پورن در خیابان را به جای عکس های واقعی این مراسم منتشر میکنند . بدانید که در این مراسم هیچگونه ارتباط جنسی دسته جمعی صورت نمیگرد

24 تیر 1392