h هزاران پرتغالی در خیابان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند + تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

هزاران پرتغالی در خیابان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند + تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,هزاران پرتغالی در خیابان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند + تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,هزاران پرتغالی در خیابان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند + تصاویر

هزاران پرتغالی در خیابان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند + تصاویر

هزاران پرتغالی در خیابان خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند + تصاویر

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، در شرایطی که ائتلاف راست میانه پرتغال از پایان بحران سیاسی خبر می‌دهد، اتحادیه‌های کاری و مخالفان دولت در فراخوانی برای تظاهرات، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.

در حالی که دمای هوا بالاتر از 40 درجه بود، هزاران تن روز گذشته در برابر کاخ ریاست‌جمهوری در لیسبون تجمع کردند تا خواسته خود درباره برکناری دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام را فریاد زنند.

«آرمنیو کارلوس» رئیس اتحادیه‌های کاری در این مورد گفت: «دولت نمی‌خواهد انتخابات جدیدی برگزاری شود چرا که می‌داند با حضور کم رای‌دهندگان در انتخابات مجازات خواهد شد.»

با این حال «پدرو پاسوش کوئه‌لو» نخست‌وزیر پرتغال، موفق به حصول توافق با کوچکترین حزب ائتلافی در دولت، موسوم به حزب محافظه کار «سی دی اس» شد. توافقی که عدم حصول آن می توانست تهدیدی برای حزب اکثریت سوسیال دموکرات در پارلمان این کشور باشد.

باقی ماندن این حزب در دولت پس از استعفای وزیر دارایی و وزیر امور خارجه پرتغال در اواسط هفته گذشته، در هاله ای از ابهام قرار داشت.

این امر می توانست در اجرای توافق موسوم به طرح نجات اقتصاد پرتغال که میان این کشور، اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول بسته شده، مشکلاتی ایجاد کند.

16 تیر 1392