h کلاهبرداری به روش " شما برنده قرعه کشی شده اید " - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کلاهبرداری به روش شما برنده قرعه کشی شده اید ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کلاهبرداری به روش شما برنده قرعه کشی شده اید ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کلاهبرداری به روش شما برنده قرعه کشی شده اید

کلاهبرداری به روش " شما برنده قرعه کشی شده اید "

رییس پلیس فتای قزوین نسبت به افزایش کلاهبرداری‌های پیامکی هشدار داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ مختاری‌ نسب با اشاره به تماس‌ها و گزارشات واصله مردمی مبنی بر کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک و تماس‌های تبلیغاتی گفت: کلاهبرداران با استفاده از شگردهایی مانند برنده‌شدن در قرعه‌کشی‌ها و دریافت کمک هزینه سفرهای زیارتی و ... مخاطبان خود را برای دریافت هدیه به پای دستگاه‌های خودپرداز کشانده و از آنان درخواست انتقال وجه می‌کنند و مخاطبان نیز به دلیل عدم‌آگاهی و طمع‌ورزی مبلغ مشخصی را به حساب کلاهبردار واریز می‌کنند.

رییس پلیس فتای قزوین افزود: مالباختگان پس از مدتی متوجه می‌شوند عملاً هیچ هدیه‌ای دریافت نکرده‌اند و تحت تاثیر گفته‌های کلاهبرداران مبلغی را با دستان خود به حساب آنان واریز کرده‌اند. افراد سودجو با شگردهایی از این قبیل سعی در کلاهبرداری مالی و رسیدن به اهداف خود دارند که بارها اتفاق افتاده شهروندان به علت ناآگاهی و طمع‌ورزی به دام آنان گرفتار شده‌اند.

وی از شهروندان خواست در صورت دریافت چنین پیامک‌هایی از صحت پیامک ارسال شده، از طریق مراجعه به سایت رسمی آن موسسه یا مراجع صلاحیت‌دار یا تماس تلفنی با سایر شماره‌های تلفن رسمی اطمینان حاصل کنند.

16 تیر 1392