h تفکیک‌ جنسیتی دانشگاه های ایران ادامه دارد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تفکیک‌ جنسیتی دانشگاه های ایران ادامه دارد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تفکیک‌ جنسیتی دانشگاه های ایران ادامه دارد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تفکیک‌ جنسیتی دانشگاه های ایران ادامه دارد!

تفکیک‌ جنسیتی دانشگاه های ایران ادامه دارد!

 وزیر علوم، دولت احمدي‌نژاد گفت: در حال حاضر ایران رتبه پانزدهم تولید علم را در دنیا به خود اختصاص داده است که از این میزان تولید علم ایران از ۸ دهم درصد سال ۸۸ به ۲.۲ دهم درصد در سال ۹۲ رسیده است.كامران دانشجو افزود: ایجاد ۴۰ قطب علمی در دانشگاه‌ها، ۴۱ مرکز رشد و احداث بیش از ۲۰۰۰ واحد فناوری در پارک‌های علم و فناوری کشور از دیگر دستاوردهای وزارت علوم،‌ تحقیقات وفناوری در دولت دهم است. به گزارش ایسنا منطقه خراسان، دانشجو در حاشیه یازدهمین آیین نکوداشت دانش‌آموختگان غیر ایرانی و ششمین جشنواره فرهنگ ملل و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه تولیدات علمی ایران در جهان به ۲.۲ دهم درصد رسیده است، اظهار کرد: در ۳۰ سال گذشته ۱۷۵ هزار مقاله علمی(ISI) به ثبت رسیده است که حدود ۱۰۳ هزار مقاله مربوط به چهار سال اخیر است.

دانشجو با اشاره به اینکه اسلامی شدن دانشگاه‌ها از اساسی‌ترین اولویت‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است خاطر نشان کرد: سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها در شورایعالی انقلاب فرهنگی به ریاست حداد عادل در حال نهایی شدن است که از سال ۸۸ تاکنون ۲۵ دانشگاه دولتی و غیر انتفاعی تفکیک جنسیتی شده‌اند.

15 تیر 1392