h نصب کولر آبی موجب سقوط 4تن از طبقه چهارم شد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نصب کولر آبی موجب سقوط 4تن از طبقه چهارم شد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی, نصب کولر آبی موجب سقوط 4تن از طبقه چهارم شد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی, نصب کولر آبی موجب سقوط 4تن از طبقه چهارم شد!

نصب کولر آبی موجب سقوط 4تن از طبقه چهارم شد!

حادثه سقوط بالابرحمل مصالح از روی ساختمان چهار طبقه مسکونی در منطقه نارمک تهران که صبح امروز جمعه رخ داد مرگ مرد 35 ساله و زخمی شدن سه نفر دیگر از اعضای یک خانواده را در پی داشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آتش نشانی، شهروندان که شاهد رخداد این حادثه بودند در تماس با سامانه 125 از آتش نشانی خواستار کمک شدند.

ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران با دریافت خبر رخداد این حادثه، بی درنگ با به صدا درآوردن زنگ ایستگاه های 72 و 19، آتش نشانان این ایستگاه ها و همچنین گروه نجات 12 آتش نشانی را ساعت 11:03 دقیقه به محل حادثه در 35 متری نارمک، خیابان مدائن، کوچه حافظ اعزام کرد. به گفته سیداحمد رسولی، فرمانده ایستگاه 72 که در محل حادثه حاضر بود، چهار نفر مرد از اعضای یک خانواده با استفاده از بالابر ویژه حمل مصالح مشغول بالا کشیدن کولر به بالای پشت بام این ساختمان 4 طبقه نوساز بودند که همراه با سقوط ناگهانی بالابر، این 4 نفر هم به پایین ساختمان سقوط کردند که منجربه مرگ مردی 35 ساله و آسیب دیدگی شدید سه مرد 23، 52 و 82 ساله شد. وی در تشریح چگونگی وقوع این حادثه اظهار داشت: این افراد قصد داشتند با بکارگیری بالابر ساختمانی که در بالای پشت بام ساختمان 4 طبقه مسکونی نصب بود یک دستگاه کولر را از روی پشت بام ساختمان دو طبقه مجاور به بالای پشت بام این ساختمان نوساز منتقل کنند که به علت عدم مهار پایه های بالابر و عدم رعایت موازین ایمنی به هنگام جابجایی کولر، ناگهان بالابر به پایین ساختمان فرو افتاد که در پی آن هر 4 نفر اعضای خانواده نیز به پایین ساختمان و بر روی پشت بام ساختمان دو طبقه مجاور سقوط کردند. رسولی ادامه داد: آتش نشانان با حضور در محل حادثه، این افراد را از پشت بام طبقه دوم ساختمان به پایین منتقل کرده و تحویل اورژانس دادند که عوامل اورژانس بعد از انجام معاینات اولیه مرگ یک نفر را تایید کردند. این فرمانده آتش نشانی با اشاره به این که تحقیقات بیشتر در این خصوص همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: مصدومین بلافاصله توسط آمبولانس به مراکز درمانی منتقل شده و تحت درمان قرار گرفتند.

14 تیر 1392