h پیشنهاد در نشست 1+5 برای حذف تحریم حوزه پتروشیمی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

پیشنهاد در نشست 1+5 برای حذف تحریم حوزه پتروشیمی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,پیشنهاد در نشست 1+5 برای حذف تحریم حوزه پتروشیمی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,پیشنهاد در نشست 1+5 برای حذف تحریم حوزه پتروشیمی

پیشنهاد در نشست 1+5 برای حذف تحریم حوزه پتروشیمی

به گزارش ظهور12 به نقل از تسنیم ، معاون وزیر نفت گفت: در نشست های اخیر ۱+۵ یکی از پیشنهاداتی که از طرف این گروه مطرح شده بود در خصوص حذف برخی تحریم ها در حوزه پتروشیمی بود، از اینرو بعید نیست در آینده ای نزدیک تحریم های اعمال شده علیه صنعت پتروشیمی ایران لغو شود.

عبدالحسین بیات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز بهار سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی هم در بخش بالادستی و هم در بخش صنایع تکمیلی است و ما در مجموعه وزارت نفت تلاش می کنیم که هر دوی این بخش ها را با بسترسازی هایی که وجود دارد پا به پای هم در توسعه به پیش ببریم.

معاون وزیر نفت با اشاره به برگزاری دومین همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی در هفته ای که گذشت، گفت: سرمایه گذاران خارجی بسیاری با حضور در این همایش ابراز تمایل کردند که با مشارکت با سرمایه گذاران داخلی ایران در حوزه صنایع تکمیلی پتروشیمی سرمایه گذاری کنند.

وی افزود: در میزان تولیدات صنایع بالادستی پتروشیمی که به عنوان خوراک صنایع تکمیلی کاربرد دارد کمبودی نداریم و از نظر کمی و کیفی مواد اولیه مورد نیاز صنایع تکمیلی وضعیت مناسبی در کشور وجود دارد.

14 تیر 1392