h خشم مردم از روابط نامشروع ماموران پلیس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خشم مردم از روابط نامشروع ماموران پلیس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خشم مردم از روابط نامشروع ماموران پلیس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خشم مردم از روابط نامشروع ماموران پلیس

خشم مردم از روابط نامشروع ماموران پلیس

سایت یورو نیوز گزارش داد: انتشار خبر رابطه نامشروع همراه با زور ماموران پلیس به یک دختر جوان در اوکراین ساکنان خشمگین روستا را روانه اداره پلیس کرد.

این افراد با حمله به اداره پلیس تلاش کردند وارد ساختمان آن بشوند.نیروهای پلیس از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان استفاده کردند. گروهی از معترضان هم با پرتاب کوکتل مولوتف بخشهایی از ساختمان پلیس را آتش زدند.

ایرینا کراشکوفا، می گوید که پنج شب قبل در حالی که مسیر خانه اش بود دو مامور پلیس او را کتک زدند و به زور به داخل یک تاکسی کشاندند و سپس با او آنچه را که نباید کردند.

او می گوید: «مطمئنم که افراد مهاجم ماموران پلیس بودند و بخوبی آنها را می شناسم. چون که من در همان روستایی زندگی می کنم که محل کار آنها است. هرچند هیچ وقت با آنها صحبت نکرده بودم.»

در شهر کیف، پایتخت اوکراین هم گروهی از معترضان به نحوه رفتار ماموران پلیس در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری تجمع کردند.

رئیس جمهوری اوکراین دستور تحقیق درباره این ماجرا را صادر کرده است.

یکی از معترضان می گوید: «امروز این اتفاق در این روستا رخ داد اما فردا می تواند در هر نقطه ای از اوکراین رخ بدهد. این وظیفه سیاستمداران است که از شهروندان و حقوق آنها حفاظت کنند.»

سه مظنون مرتبط با این پرونده بازداشت شده اند. این در حالی است که پیش از آن یکی از مظنونان گفته بود که شاهدی دارد که می تواند شهادت بدهد در زمان ارتکاب جرم در آن محل نبوده است.

در پی این اتفاق دادستان محلی به همراه چند فرمانده پلیس محلی از مقام خود اخراج شده اند.

وزیر کشور اوکراین با فرد قربانی دیدار کرده و قول داده است که این پرونده را پی گیری خواهد کرد.

14 تیر 1392