h عدلی منصور ،رئیس جمهور موقت سوگند خورد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عدلی منصور ،رئیس جمهور موقت سوگند خورد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عدلی منصور ،رئیس جمهور موقت سوگند خورد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عدلی منصور ،رئیس جمهور موقت سوگند خورد

عدلی منصور ،رئیس جمهور موقت سوگند خورد

عدلی منصور ،رئیس جمهور موقت سوگند خورد

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی النیل مصر، شورای نظامی مصر پس از برکنار کردن محمد مرسی رئیس جمهور این کشور، عدلی منصور رئیس دادگاه عالی قانون اساسی را به عنوان رئیس جمهور موقت تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری منصوب کرد.

عدلی منصور: باید انتخابات ریاست جمهوری واقعی در کشور برگزار شود    

شبکه تلویزیونی النیل مصر در خبری فوری به نقل از عدلی منصور رئیس جمهور جدید این کشور اعلام کرد: باید انتخابات واقعی و به دور از تقلب ریاست جمهوری و پارلمانی برگزار شود.

وی از مشارکت مردمی در تظاهرات روز سی ام ژوئن و حمایت های ارتش تشکر کرد.

شبکه پرس تی وی از احتمال محاکمه مرسی خبر داد و گفت: در درگیری های میان حامیان محمد مرسی، رئیس جمهوری معزول مصر با نیروهای امنیتی این کشور 14 نفر جان خود را از دست داده و بیش از 200 نفر مجروح شدند. امارات از برکناری مرسی ابراز خرسندی کرد

امارات عربی متحده از برکناری محمد مرسی رئیس جمهور مصر ابراز خرسندی کرد.

عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات تاکید کرد این کشور با خرسندی تحولات مصر را پیگیری می کند.

عبدالله بن زاید افزود: امارات اطمینان کامل دارد که ملت بزرگ مصر توانایی عبور از لحظات دشوار کنونی را دارد و این کشور آینده ای امن و پررونق خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: ارتش بزرگ مصر بار دیگر ثابت کرد حامی و سپری برای این کشور است.

پادشاه عربستان برای رییس دولت انتقالی مصر پیام تبریک فرستاد

خبرگزاری رسمی عربستان گفت عبدالله پادشاه عربستان روز چهارشنبه پیام تبریکی برای رییس دولت انتقالی مصر فرستاد و گفت انتصاب وی در برهه ای "حساس" در تاریخ ملت مصر صورت گرفته است.

عبدالله در این پیام که نخستین پیام تبریک از سوی یک کشور عربی به عدلی منصور، رییس دولت انتقالی مصر است گفت: "به نیابت از مردم عربستان به شما به خاطر به دست گرفتن رهبری مصر در این برهه حساس از تاریخ کشورتان تبریک می گویم."

وی گفت: "از خدا می خواهم به شما کمک کند مسوولیت خود را ایفا کنید و امید بردارانمان را در مصر برآورده سازید."

 پادشاه عربستان همچنین به نیروهای مسلح مصر و عبدالفتاح سیسی رییس ارتش مصر ادای احترام کرد و گفت آنها در حل بحران جاری و دوری از "عواقب نامعلوم" آن "خردمندانه" عمل کرده اند.

14 تیر 1392