h روش های درمان گوش درد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

روش های درمان گوش درد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,روش های درمان گوش درد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,روش های درمان گوش درد

روش های درمان گوش درد

دنیا مملو از صداهای متفاوت است از زیباترین صداها تا بدترین آن ها هر روز به گوش ما می رسد و شاید از برخی از آن ها بسیار ناراحت و عصبانی شویم ولی نداشتن شنوایی می تواند بسیار دردناک تر از این موارد باشد. به گزارش ظهور12، بولتن نیوز به نقل از مشرق، گوش عضوی مهم است که هیچکس دوست ندارد آن را از دست دهد و همیشه به دنبال راهی برای بهبود آن هستند. استفاده از گوش گیرها یا محافظ های گوش نشانه هایی از اهمیتی است که انسان ها به گوش می دهند اما باز هم مشاهده شده است که گوش به دلایل مختلف درد می گیرد. بهترین راه برای درمان این دردها استفاده از راه های ساده است.

** استفاده از کمپرس گرم یکی از ساده ترین راه های درمان گوش درد است. می توانید با استفاده از یک حوله و اتو گوش خود را گرم کرده تا درد آن آرام شود. این کمپرس را باید روزانه حداقل دو بار انجام دهید ولی دقت داشته باشید دمای حوله بسیار بالا نباشد.

** تکان دادن چانه به صورت مداوم و با سرعت بالا می تواند گوش درد را بر طرف کند. برای اینکار می توانید از آدامس ها نیز استفاده کنید. پزشکان بر این اعتقاد هستند که ادامس جویدن ساده ترین و بهترین راه برای درمان گوش درد است و می تواند طی دو روز بهبودی را به همراه داشته باشد.

** محققان دانشگاهی در کانادا به این نتیجه رسیدند که خالی کردن بینی یک از راه های جالب برای درمان گوش درد است. از آن جایی که گوش و بینی ارتباط با هم دارد خالی کردن بینی به صورت ارام می تواند راهی ساده برای درمان دردهای عفونتی یا عضلانی گوش باشد.

** جاذبه می تواند یک دوست خوب برای گوش شما باشد. محققان می گویند در زمان گوش درد به گونه ای روی زمین بخوابید که گوش دردناک شما به سمت بالا باشد این کار باعث میشود تا دردهای عفونتی از بین برود.

** در وخیم ترین شرایط به طوری که چرک ها گوش شما را بسیار اذیت می کنند یا درد شدید احساس کردید از مصرف خودسرانه های آنتی بیوتیک و داروهای خاص خودداری کنید. در این شرایط تنها پزشک می تواند به شما کمک کند.

13 تیر 1392