h اگه خوش تیپ هستید، مواظب باشید بیمار نشید! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اگه خوش تیپ هستید، مواظب باشید بیمار نشید!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اگه خوش تیپ هستید، مواظب باشید بیمار نشید!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اگه خوش تیپ هستید، مواظب باشید بیمار نشید!

اگه خوش تیپ هستید، مواظب باشید بیمار نشید!

آمارهاي جديد نشان مي دهند افرادي كه بيش از 2 ساعت در روز را براي آراسته كردن خود وقت مي گذارند از نوعي بيماري "كمبود روان شناختي درون" رنج مي برند. به گزارش ظهور12، بولتن نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، روانشناسان با انجام آزمايشاتي دريافتند كساني كه بيش از حد به تيپ و نوع لباس پوشيدن خود و ديگران حساس اند از سلامت ديگر اعضاي بدن خود غافل مي مانند و امروزه بسياري از بيماري ها گريبانگير افرادي مي شود كه وقت زيادي را به پوشش و آرايش خود اختصاص مي دهند.

بررسي ها نشان مي دهند، آراسته شدن امري است كه درجه و ميزان آن در افراد مختلف متفاوت است. برخي اين امر را بيش از حد الزام مي دانند و در تمام مكان ها سعي دارند خود را بهترين نشان دهند، اين افراد معمولا از نوعي بيماري روحي رواني به نام "كمبود روان شناختي درون" رنج مي برند و به مرور زمان باعث مي شود تا خود را پايين تر از سطح اجتماع و ديگران بدانند و ديگر امكاني براي رشد و ترقي خود نيابند. اين افراد معمولا با اضطراب، استرس و تنش هاي عصبي مواجه مي شوند و افراد انتقادپذيري نيستند.

روانشناسان همچنين بر اين باورند توجه كردن به ظاهر و نوع پوشش براي هر فرد براي حضور در اجتماع بسيار ضروري است اما نه در حدي باشد كه شخص را ساعت ها جلو آينه يا پشت ويترين مغازه ها نگه دارد و از كارهاي واجب روزمره ديگر باز دارد.

10 تیر 1392