h تقلب 99 پاسخنامه در آزمون سراسری دردسرساز شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تقلب 99 پاسخنامه در آزمون سراسری دردسرساز شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تقلب 99 پاسخنامه در آزمون سراسری دردسرساز شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تقلب 99 پاسخنامه در آزمون سراسری دردسرساز شد

تقلب 99 پاسخنامه در آزمون سراسری دردسرساز شد

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا : فشار زیاد بر دانش‌آموزان برای موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه‌های چین که «گائوکائو» نام دارد، سبب گرایش بیشتر داوطلبان برای تقلب در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های این کشور شده است.

اما نگرانی اصلی منتقدان به این روند این است که این تقلب‌ها بیشتر به دلیل عدم توجه مراقبان در برخی آزمون‌ها صورت می‌گیرد. این رسوایی در شهر «ژونگ شیانگ» در استان «هوئی» نمایان‌تر شد چرا که در این شهر، آزمون سراسری دانشجویان کمترین مراقبت را از سوی مسئولان برگزاری آزمون به همراه داشت.

پس از اینکه دانشجویان این شهر چندین سال پشت سر هم توانستند در مقایسه با دانشجویان شهرهای دیگر رتبه‌های خیلی خوبی را کسب کنند این رتبه‌های طلایی به تدریج شبهه‌برانگیز شد. سال گذشته اداره آموزش و پرورش استان هوئی در بررسی‌های خود متوجه شباهت 99 پاسخنامه به هم شد.

در پی کشف این تخلفات، 45 آزمون‌گزار به دلیل اینکه اجازه رواج تقلب را به داوطلبان داده‌ بودند به شدت مورد بازخواست قرار گرفتند. داوطلبان در این آزمون‌ها به دلیل عدم کنترل دقیق مراقبان با خیال آسوده اقدام به آوردن تلفن‌های همراه و استفاده از شیوه‌های نوین تقلب می‌کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه تلگراف، در گزارشی که از سوی وزارت علوم چین منتشر شده آمده است که با توجه به عوامل درونی و بیرونی، ارزشیابی دانشجویان کاملا به نمرات آزمون وابسته است.

کارشناسان آموزشی تاکید دارند که این قبیل رفتارها و تخلفات نه تنها مانع رشد دانشجویان بعنوان یک فرد کامل شده و رشد سالم آنها را به خطر می‌اندازند بلکه همچنین مسئولیت‌پذیری در آنها را محدود کرده و روحیه خلاق را از آنها می‌گیرد.

10 تیر 1392