h اخرین خبرها از درگیری و تظاهرات در مصر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اخرین خبرها از درگیری و تظاهرات در مصر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اخرین خبرها از درگیری و تظاهرات در مصر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اخرین خبرها از درگیری و تظاهرات در مصر

اخرین خبرها از درگیری و تظاهرات در مصر

پایگاه الیوم السابع گزارش داد: صبح امروز تعدادی از تظاهرات کنندگان تلاش کردند که به دفتر ارشاد گروه اخوان المسلمین مصر یورش ببرند و از درب پشتی وارد آن شوند که با واکنش افراد داخل این دفتر روبرو شدند.

منابع مصری اعلام کردند: تظاهرات کنندگان ضمن پرتاب سنگ و بمب های آتشزا به داخل مقر ارشاد گروه اخوان المسلمین کوشیدند که وارد آن شوند اما افراد داخل دفتر اقدام به تیراندازی به سوی تظاهرات کنندگان کردند که در نتیجه آن یک تظاهرات کننده از ناحیه شکم مورد هدف قرار گرفت و به بیمارستان انتقال یافت.

این در حالی است که صبح امروز عبور و مرور در میدان التحریر به شکل عادی بازگشت و شهروندان ساکنان مناطق مجاور فعالیت طبیعی خود را از سر گرفتند.

این در حالی است که پس از انتشار اخباری درباره تلاش طرفداران اخوان المسلمین در میدان رابعه العدویه در قاهره برای پایان دادن به تحصن مقابل کاخ ریاست جمهوری به شکل قهرآمیز، رعب و وحشت تحصن کنندگان را فرا گرفت و اعضای کمیته های مردمی با کنترل ورودی و خروجی ها در محل برگزاری تحصن آماده رویارویی شدند.

اعضای کمیته های مردمی مسئول برقراری امنیت تحصن در مقابل کاخ ریاست جمهوری با قرار دادن موانع آهنی در مبادی ورودی و خروجی میدان محل برگزاری تدابیر قوی به عمل آوردند.

این در حالی است که منابع بیمارستانی مصری اعلام کردند: در درگیری های مقابل دفتر ارشاد گروه اخوان المسلمین در المقطم در قاهره 6 نفر کشته و 16 نفر دیگر زخمی شده اند.

10 تیر 1392