h تهرانی ها این مامور قلابی پست را شناسایی کنند/عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تهرانی ها این مامور قلابی پست را شناسایی کنند/عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تهرانی ها این مامور قلابی پست را شناسایی کنند/عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تهرانی ها این مامور قلابی پست را شناسایی کنند/عکس

تهرانی ها این مامور قلابی پست را شناسایی کنند/عکس

تهرانی ها این مامور قلابی پست را شناسایی کنند/عکس

به گزارش ظهور12 به نقل از فارس : در روز یکم تیرماه سال گذشته خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 110 شهید محلاتی اعلام کرد: مرد جوانی در حالی‌که مرا مورد تهدید به آزار قرار داده بود، با تهدید چاقو اقدام به سرقت گردنبندم در داخل آسانسور مجتمع مسکونی محل سکونتم واقع در میدان شهید محلاتی کرد.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 21 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

زن جوان پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: جوانی حدوداً 25 ساله با معرفی خود به عنوان مأمور پست مدعی شد که قصد تحویل دادن یک بسته پستی را دارد؛ به قصد تحویل گرفتن بسته پستی، داخل آسانسور شده اما زمانیکه به طبقه همکف رسیده و قصد داشتم تا از آسانسور خارج شوم، ناگهان این شخص را در داخل پارکینگ مشاهده کردم در حالیکه پیش از آن به هیچ عنوان در ورودی مجتمع را برای این شخص باز نکرده بودم.

هنوز از داخل آسانسور پیاده نشده بودم که مرد جوان مرا در مقابل در آسانسور نگه داشت و در حالیکه اجازه بسته شدن در آسانسور را نمی داد، با چاقو تهدید کرد که اگر مانع از سرقت شوم مرا مورد آزار قرار خواهد داد و نهایتاً پس از سرقت گردنبند و مجروح ساختنِ گردنم به سرعت از مجتمع خارج و با یک‌دستگاه موتورسیکلت مشکی رنگ از محل متواری شد.

با توجه به شیوه و شگرد سرقت که طی آن سارق تحت عنوان مأمور پست اقدام به سرقت و تهدید به آزار و اذیت زن جوان کرده بود، کارآگاهان اداره شانزدهم با بررسی شکایت‌های مشابه موفق به شناسایی تعداد دو فقره دیگر از سرقت‌ها در شرق تهران شدند که سارق به بهانه تحویل دادن بسته پستی و با مراجعه به مجتمع‌های مسکونی دارای آسانسور، به شیوه مشابه اقدام به سرقت طلا و جواهرات همراه زنان کرده است.

یکی از این زنان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: شخصی زنگ آیفون واحد ما را به صدا درآورد که با جواب دادن به آن عنوان کرد که از اداره پست آمده و پستچی است و از من پرسید شما مالک هستید یا مستأجر؟ که پاسخ دادم: مالک هستم؛ این شخص در ادامه مدعی شد که سند تفکیک شده واحد آپارتمان را آورده و به بهانه تحویل دادن سند از من خواست تا به در مجتمع مراجعه کنم.

با آسانسور پایین آمده و زمانیکه به پارکینگ رسیدم، جوانی موتورسوار که موتورسیکلت مشکی خود را در مقابل در ورودی مجتمع گذاشته بود، در مقابل در آسانسور مشاهده کردم؛ این شخص اظهار داشت که سند را اشتباها به همسایه طبقه بالایی تحویل داده و باید سند را از همسایه گرفته و رسیدش را به وی تحویل دهم.

به داخل آسانسور برگشتم که قبل از بسته شدن در آسانسور، این شخص با چاقو به سمت آسانسور آمد و مانع از بسته شدن در شد و ضمن فحاشی، چاقو را به سمت گلو و صورتم نشانه رفت، پس از سرقت طلا سریعاً از پارکینگ خارج و درحالیکه صدای موتورش را که سریع می‌رفت می‌شنیدم، از محل فرار کرد.

در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به شناسایی تعدادی مالباختگان، کارآگاهان به چهره نگاری تصویر مأمور دروغین اداره پست پرداختند؛ شکات در اظهاراتشان، با ارائه مشخصات مشابه و یکسان عنوان کردند که سارق جوانی حدودا 25 ساله، قد بلند، چشم و ابرو مشکی و با لباس های اسپرت بوده که با یک‌دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکی از محل متواری شده است.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با انتشار این خبر اعلام کرد: با توجه به ارتکاب سرقت‌های مشابه و به منظور شناسایی هویت و دستگیری متهم تحت تعقیب اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، دستور انتشار تصاویر به دست آمده از چهره نگاری از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

لذا از تمامی شهروندان که موفق به شناسایی تصاویر شدند، درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت، مخفیگاه و یا محل‌های تردد متهم پرونده را از طریق شماره تماس های 51055574 و 51055516 در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

همچنین از تمامی شکات احتمالی که تاکنون جهت طرح شکایت اقدام نکرده و موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

9 تیر 1392