h تیم ملی والیبال ایران با شکست ایتالیا معجزه آفرید - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تیم ملی والیبال ایران با شکست ایتالیا معجزه آفرید,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تیم ملی والیبال ایران با شکست ایتالیا معجزه آفرید,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تیم ملی والیبال ایران با شکست ایتالیا معجزه آفرید

تیم ملی والیبال ایران با شکست ایتالیا معجزه آفرید

ظهور12 : تيم ملي واليبال ايران در هفته پنجم رقابت‌هاي ليگ جهاني به مصاف ايتاليا رفت و پس از آنکه توانست در ست نخست بانتيجه 25 بر 23 شب آبي پوشان ايتاليا را خراب کند در ست دوم نيز موفق شد با امتياز 25بر22 قدرت خود را به حريف ديکته کند.

ايتاليايي‌ها پيش از اين مسابقه با 15 امتياز در صدر جدول گروهB قرار داشتند. شاگردان "بروتو" اصلا نمي‌خواستند تا در خانه به تيم تازه وارد ايران امتياز بدهند. در مقابل تيم ملي واليبال ايران در حالي به مصاف حريف خود مي‌رفت که تشديد آسيب ديدگي فرهاد قائمي دست ولاسکو را در آرايش ترکيب تيم بسته بود.

سعيد معروف، پاسور و کاپيتان تيم ملي واليبال ايران دو ساعت پيش از آغاز مسابقه ايران و ايتاليا از ناحيه گردن دچار اسپاسم شده بود و با تلاش پزشک تيم سيامک افروزي مصدوميت وي تا 70 درصد بهبود پيدا کرد تا به اين بازي برسد.

تيم ملي واليبال ايران با پيراهن سفيد برابر آبي پوشان ايتاليا به ميدان رفت.

تيم ملي ايران با ترکيب غفور، موسوي، زريني، داودي، تشکري و عليرضا مباشري و فرهاد ظريف به ميدان رفت.

ايتاليا هم بازي را با ترکيب برتا، پارودي، وتوري، ساواني ، تراويکا ، بيرارلي و روسيني آغاز کرد.

*ست نخست: 25 بر23 ايران

تيم ملي واليبال ايران ست نخست اين بازي را مقتدرانه آغاز کرد. بازي خوب موسوي آبشارها و دفاع بي نظير روي تور او کاملا سرعتي‌هاي ايتاليا را تحت تاثير قرار داده بود.

سعيد معروف با وجود آسيب ديدگي مثل هميشه خوب پاس مي‌داد. هر چه امير غفور خوب سرويس مي‌زد بازيکنان ايتاليا هم خوب دريافت مي‌کردند. ملي پوشان ايران خيلي زود 3 امتياز از ايتاليا در خانه‌اش جلو افتادند. با وجود اينکه تيم ملي ايران کيلومتر‌ها دور‌تر از وطن خود بازي مي‌کرد حضور پر تعداد هواداران ايراني حال و هواي خاصي را به سالن داده بود.

ساواني هر چه در توان داشت در آبشارهايش مي‌گذاشت.

امير غفور حتي روي برد تبليغاتي هم توپ را بر مي‌گرداند تا برتري ايران همچنان ادامه داشته باشد. جاي خالي معروف که کُري خواني زيادي با تراويکا همتاي ايتاليايي خود داشت نيز در نوع خود جالب توجه بود.

صداي تماشاگران ايراني که يک دو سه مي‌گفتند و تيم ملي را تشويق مي‌کردند کاملا فضاي سالن را پر کرده بود. ايران با دو اختلاف امتياز وقت استراحت فني دوم را نيز به سود خود تمام مي‌کرد. ولاسکو مربي سابق واليبال ايتاليا بار ديگر اقتدار خود را به رخ ايتاليايي‌ها کشيد. کاملا مشخص بود که ارسال سرويس‌هاي ريسکي و ويران کننده در دستور کار ملي پوشان ايران قرار داشت. بازيکنان نامدار ايتاليا که اصلا نمي‌خواستند در خانه به ايران امتياز دهند سرانجام کار را به تساوي کشاندند. بعد از امتياز 16 بازي براي هر دو تيم پاياپاي پيش مي‌رفت. غفور از پشت خط کاملا دريافت کننده‌هاي حريف را آزار مي‌داد. رحمان داوودي خيلي خوب در پست دريافت کننده نقش آفريني مي‌کرد. جاي خالي زاتسيف در تيم ايتاليا کاملا مشهود بود. او به دليل مصدوميت پس از بازي با روسيه در اين مسابقه حاضر نشد. هيچ يک از دو تيم سر تسليم شدن نداشتند. سرانجام ملي پوشان ايران موفق شدند ست نخست را با دو اختلاف به سود خود تمام کنند.

لوکا وروتي با 7 امتياز و موسوي با 4 امتياز بهترين‌هاي ست نخست بودند.

8 تیر 1392