h درگیری میان طرفداران و مخالفان مرسی 2 کشته و 90 زخمی برجای گذاشت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

درگیری میان طرفداران و مخالفان مرسی 2 کشته و 90 زخمی برجای گذاشت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,درگیری میان طرفداران و مخالفان مرسی 2 کشته و 90 زخمی برجای گذاشت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,درگیری میان طرفداران و مخالفان مرسی 2 کشته و 90 زخمی برجای گذاشت

درگیری میان طرفداران و مخالفان مرسی 2 کشته و 90 زخمی برجای گذاشت

خبرگزاری راشاتودی گزارش داد : مقامات امنیتی اعلام کردند در درگیری میان طرفداران مرسی و مخلفان وی در شهر منصوره دست‌کم دو نفر کشته و 90 نفر زخمی شدند.

مخالفان محمد مرسی شب گذشته نیز دفتر حزب "آزادی و عدالت"، شاخه سیاسی جمعیت اخوان المسلمین مصر در شهر الابراهیمیه استان الشرقیه را آتش زدند.معترضان ابتدا به سمت مقر این حزب در شهر الابراهیمیه سنگ پراکنی کردند سپس با استفاده از بمب‌آتش‌زا آن را به آتش کشیدند.این حادثه ساعتی پس از درگیری نیروهای امنیتی و مخالفان حزب حاکم مصر که "عبد الرحمن البر"، عضو دفتر ارشاد در جمعیت اخوان المسلمین را محاصره کرده بودند، اتفاق افتاد.

این درگیری‌ها در حالی رخ داده است که مخالفان محمد مرسی قصد دارند با برگزاری تظاهرات ضد دولتی در 30 ژوئن وی را مجبور به کناره‌گیری از قدرت کنند.

طرفدرارن مرسی نیز قصد دارند با حضور در خیابان‌های مصر در این روز به حمایت از رئیس‌جمهور فعلی این کشور بپردازند.

مقامات مصری نیز به دلیل نگرانی از وقوع درگیری میان دو طرف از مردم خواسته‌اند تا آرامش خود را حفظ کرده و مانع ناآرامی و شورش در این کشور شوند.

6 تیر 1392