h نکته ای بهداشتی برای استفاده کنندگان از سونا و جکوزی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نکته ای بهداشتی برای استفاده کنندگان از سونا و جکوزی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نکته ای بهداشتی برای استفاده کنندگان از سونا و جکوزی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نکته ای بهداشتی برای استفاده کنندگان از سونا و جکوزی

نکته ای بهداشتی برای استفاده کنندگان از سونا و جکوزی

یک متخصص پوست، عفونت سودومونایی را از جمله عفونت‌های شایع در افرادی عنوان کرد که از سونا یا جکوزی استفاده می‌کنند.

دکتر حسین کاووسی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: میکروب این نوع عفونت بیشتر در محیط‌هایی مانند سونا و جکوزی زندگی می‌کند. بیشترین عارضه‌ای که به واسطه شنا در استخرها نیز بروز پیدا می‌کند، ایجاد عفونت‌ها و بویژه عفونت‌های قارچی است. وجود این عفونت‌های قارچی بیشتر در محدوده کشاله ران و در لابه‌لای انگشتان پا مشاهده می‌شود.

کاووسی بروز عارضه خشکی پوست را در افرادی که زمینه خشکی پوست داشته، شایع دانست و افزود: خشکی پوست در این افراد به واسطه شنا در استخر تشدید شده و همراه با ضایعات اگزمایی بروز پیدا می‌کند. زگیل‌های کف پا، عارضه شایع در کودکان هنگام رفتن به استخر است. به بیان دیگر به علت ضعیف‌تر بودن سیستم ایمنی کودکان نسبت به افراد بالغ، این ضایعات پوستی به شکل نقطه‌های سیاه در کف پای کودکان به هنگام رفتن به استخر ایجاد می‌شود. وی توصیه کرد: بهتر است افراد به استخرهایی که نکات بهداشتی در آنها رعایت شده، مراجعه کنند و در استخرها نیز تا حد ممکن از دمپایی و صندل استفاده کنند.افرادی که مسن بوده یا دچار خشکی پوست هستند حتما بعد از شنا، از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنند.

6 تیر 1392