h تاثیر شوید برای کاهش وزن - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تاثیر شوید برای کاهش وزن,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تاثیر شوید برای کاهش وزن,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تاثیر شوید برای کاهش وزن

تاثیر شوید برای کاهش وزن

شوید با همه فوایدی که دارد باید به میزان زیادی مصرف شود. همیشه یک سبد شوید در سفره داشته باشید و همچنین به جای خوردن تنقلات از شوید استفاده کنید.

به گزارش ظهور12، بولتن نیوز به نقل از مشرق، کاهش وزن یکی از مشکلاتی است که در حوزه سلامت توجه خاصی به ان می شود چرا که جمعیت دنیا به سرعت در حال چاق شدن است. با وجود غذاهای متنوع و فست فودهایی که دنیا را محاصره کرده اند این آمار خیلی هم تعجب ندارند. راه های بسیاری تا به حال برای کاهش وزن ارائه شده است اما شاید بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از سبزیجات تازه باشد که در این روند کمک به سزایی می کنند.

** کرفس: چند سالی است که به عنوان بهترین سبزی برای لاغری از آن یاد می شود ولی خوردن آن بسیار سخت است. کرفس طرفدار زیادی ندارد و از طرفی به صورت خام خیلی هم خوش خوراک نیست اما اگر در خوردن آن ممارست به خرج دهید سریع شما را لاغر می کند. استفاده از آب کرفس نیز می تواند در این مسیر بسیار مفید باشد.

** شوید: یکی از سبزی های خوشمزه که در میان سبزی خوردن دیده می شود و البته از انواع خشک آن درمیان باقالی پلو بیشتر استفاده می کنیم! شوید با همه فوایدی که دارد باید به میزان زیادی مصرف شود. همیشه یک سبد شوید در سفره داشته باشید و همچنین به جای خوردن تنقلات از شوید استفاده کنید.

** بروکلی: یک کلم نه چندان خوشطعم که خواصش از هر سبزی دیگری بیشتر است. بروکلی هیچ گونه چربی خاصی ندارد و از نوع خاصی کربوهیدات تشکیل شده است. در این کلم همجنین میزان زیادی آب وجود دارد که می تواند آب بدن شما را برای چند ساعتی تامین کند. بروکلی را در سالاد و به صورت خام استفاده کنید. بروکلی با داشتن میزان زیادی ویتامین ای از بیماری های مختلف نیز جلوگیری می کند.

** اسفناج: یک سبزی پرقوت که خواص آن بیشمار است و این روزها می توانید آن را به راحتی خریداری کنید. اسفناج در هر حالتی می تواند به لاغری شما کمک کند ولی استفاده از آن در سالاد به صورت خام خیلی بهتر است. این سبزی در میان افرادی که علاقمند به سبزی هستند از طرفداران بسیاری برخوردار است. کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر و تنها بخشی از خواص بیشمار اسفناج هستند.

3 تیر 1392